Нація - це невсипуща внутрішня «боротьба» сил формотворчих і ідеєтворчих з інертною масою («більшістю») етносу.
Євген Маланюк, український письменник, поет, культуролог-енциклопедист, публіцист, літературний критик

З Кенії до Танзанії відпливе перший у світі вітрильник з пластику

14 січня, 2019 - 15:20
Фото: news.un.org

Перший в світі вітрильник, повністю зроблений з пластику, у цьому місяці відправиться в плавання з Ламу, Кенія, в Занзібар, Танзанія.

Про це повідомляє прес-служба ООН з посиланням на Програму ООН по навколишньому середовищу (ЮНЕП) на офіційному сайті.

По дорозі судно зробить кілька зупинок: його екіпаж розповість місцевим жителям про шкоду, яку пластикові відходи завдають навколишньому середовищу.

На будівництво 9-метрової човна пішло 10 тонн пластику, в тому числі - тисячі викинутих шльопанців. Судно буде ходити під назвою шльопанці - від англійського «flip flops», шльопанці. Творці парусника, активісти з Кенії, кажуть, що хочуть не просто привернути увагу до проблеми забруднення морів і океанів, а й продемонструвати, що пластикові відходи можна переробляти і ефективно використовувати у виробництві.

«" Шльопанці "- доказ того, що ми можемо жити по-іншому. Вона нагадує нам про те, що ми терміново повинні переглянути методи виробництва, використання і переробки пластикових виробів одноразового використання », - говорить Джойс Мсуйя виконавчий директор ЮНЕП, яка підтримує цей сміливий інноваційний проект.

Творці парусника вважають, що пластикові відходи можна ефективно використовувати у виробництві.

За минулі роки в світі виробили близько 9 мільярдів тонн пластикових виробів, і лише 9 відсотків з них вдалося пустити на переробку. Пластик, який опинився в океані, становить серйозну загрозу для морських екосистем, рибної промисловості і економічного розвитку в цілому. Багато країн вже прийняли закони, що обмежують або забороняють використання пластикових пакетів та інших одноразових виробів із пластику.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ