Все можна виправдати високою метою — та тільки не порожнечу душі
Павло Тичина, український поет, перекладач, публіцист

У дітей в окупованому Криму продовжують розвивати "культ війни", - правозахисники

14 січня, 2020 - 22:15
Фото з архіву "Дня"

Кримська правозахисна група засуджує проведення в Сімферополі занять «з початкової десантної підготовки» для юнармійців.

«Дітей навчали укладати і надягати парашут, а також «швартовать особисту зброю». Проведення російською владою подібних занять допомагає розвитку у дітей культу війни і толерантності до насильства. Використовуючи такі заходи, російська влада проводить серед неповнолітніх жителів Криму військову пропаганду, готуючи їх до служби в армії Росії, що є грубим порушенням норм міжнародного гуманітарного права», – йдеться у повідомленні правозахисників, передає Крим.Реалії.

Про проведення заходу 10 січня повідомила пресслужба «Юнармії Сімферополя». Згідно з інформацією, юнармійці познайомилися із «сучасними парашутними системами, методами укладання парашута і методами швартування особистої зброї».

Українські правозахисники неодноразово звертали увагу на воєнізований формат виховання дітей в анексованому Криму. Психологи відзначають тиск на свідомість дітей у сучасній освіті Росії.

Юнармійський рух створено з ініціативи Міноборони Росії та підтримується президентом Росії. Членом «Юнармії» може стати школяр віком від 11 до 18 років. Юнармійський рух отримав свій розвиток у Криму після анексії півострова Росією в 2014 році.

 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ