Жодна держава не зможе зробити Україну українською. Лише самоорганізовані українці поза державними структурами зможуть це зробити. І я впевнений, що це станеться!
Джеймс Мейс, американський історик, дослідник Голодомору в Україні, журналіст, редактор англомовного видання газети "День"

Для мене головне – зберегти українську церкву в Криму, - Архієпископ Климент

14 лютого, 2019 - 09:28
Фото з відкритих джерел

Архієпископ Кримської єпархії Православної церкви України Климент сказав, що для нього головне – зберегти українську церкву в анексованому Криму.

Про це архієпископ Климент сказав Крим.Реалії 13 лютого, коментуючи заяву російської голови кримського міністерства Анни Анюхіної про те, що українській церкві потрібно зареєструватися в Криму за російським законодавством.

«Знаєте, коли принципова позиція уряду України, що «ми нічого щодо Криму схвалювати не будемо» і вони знімають з себе всю відповідальність за те, що відбувається в Криму, то я не знаю, що і як мені зараз робити. Якщо вибирати між церквою, богослужінням, людьми (і позицією щодо реєстрації – КР), то я вибираю церкву. Яким чином я це робитиму – не знаю. Для мене головне зберегти церкву», – сказав Климент.

13 лютого в російському Мінмайна Криму пояснили вимогу до Кримської єпархії УПЦ КП покинути будівлю Кафедрального собору в Сімферополі закінченням терміну дії договору з єпархією УПЦ КП, яка перейшла в створену Православну церкву України.

При цьому Архієпископ Кримської єпархії Православної церкви України Климент повідомив, що влада Криму вимагає «звільнити приміщення» Кафедрального собору в Сімферополі, де проводять богослужіння Кримської єпархії УПЦ КП, до початку березня 2019 року.

Раніше стало відомо, що російська влада в Криму направила припис про «звільнення приміщень» Кафедрального собору святих рівноапостольних Володимира і Ольги в Сімферополі.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело:

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ