Два крила, якими підноситься людський дух в безкраї простори, — це віра і наука.
Йосип Сліпий, український церковний діяч, предстоятель Української греко-католицької церкви, кардинал римо-католицької церкви

На Вінниччині розпочали реконструкцію паркової зони палацу Потоцьких

14 лютого, 2020 - 13:20
Фото надано авторкою

Алеї, вимощені плиткою, нові бордюри, освітлення і посадка самшиту – такими будуть першочергові заходи з реконструкції паркової зони палацу Потоцьких у Тульчині. Загалом вартість проекту з реставраційних робіт приміщення та благоустрою території складає понад 32 млн грн. Упродовж останніх років використали 8,5 млн грн, які були витрачені передусім на оновлення фасадів та проведення внутрішніх робіт у головному корпусі. Цього року з обласного бюджету виділили 6 млн грн. Завершити заплановані роботи планують до Міжнародного фестивалю «OPERAFEST TULCHYN-2020».

«Це амбітний проєкт. Торік з обласного бюджету було виділено більше 8 млн грн. на оновлення  і реконструкцію приміщень та  території «Подільського Версалю», всі заплановані на 2019 рік роботи були виконані. Цього року бюджетом передбачено 6 млн грн для того, щоб довести західне крило будівлі палацу Потоцьких до нормального стану. Якщо вдасться додати ще кілька мільйонів, то вийдемо більш як на 50 % виконаних робіт із реконструкції та облаштування «Подільського Версаля». Проте до фінального вигляду довести цю величну споруду, як з фінансової точки зору, так і з часової я не вбачаю реалістичним», – прокоментував голова Вінницької ОДА Владислав Скальський під час робочої поїздки до Тульчинського району.

Як писав «День»,  Міжнародний фестиваль «OPERAFEST TULCHYN» покликаний не просто продемонструвати любов до оперного жанру, чи створити «культурну революцію», а насамперед привернути увагу до збереження палацу Потоцьких. У перший рік до проведення фестивалю відреставрували фасад центрального корпусу. У 2018 році – портик східного флігеля. Торік завершили ремонти усередині центрального корпусу і відновили три зали, де перед відкриттям фестивалю розмістили експозиції. Окрім реставрації приміщень, облаштували паркову зону. Мріють тульчинці про фонтани, альтанки, мобільні ландшафтні об’єкти та відреставрований лівий флігель, який на сьогодні закритий рекламним банером.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниччина

 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День
 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ