Я переконаний, що економічний стан народу — се головна підстава цілого його життя, розвою, поступу. Коли стан економічний плохий, то говорити про поступ, науку — пуста балаканка.
Іван Франко, український письменник, поет, публіцист, громадський діяч, перекладач

У Вінниці покажуть експериментальну виставу за творами Марка Кропивницького

14 лютого, 2020 - 20:52
Фото зі сторінки події Facebook

17 лютого у молодіжному центрі «Квадрат» молодий режисер Роман Хегай-Семенов презентує свою постановку «Малюнки Марка Кропивницького». У основі вистави тексти з оповідань корифея української літератури, які не поєднані ані тематично, ані структурно. Тобто це експериментальний жанр, який нагадує монтаж документального фільму. Через це режисер називає його «мозаїкою». У виставі побутові розмови є тлом для зображення сутності людських стосунків. Таким чином з побуту складається панорама життя, а предметом розгляду стає не окрема людина, а суспільство загалом.

«Це спроба пошуку форм та змістів, які будуть відповідати сучасності, адже саме це є головним завданням для театру сьогодення, – каже Роман. –– Текст взятий з п’єс Марка Кропивницького, корифея українського театру, до якого вже є стале шаблонне сприйняття, як до так званої «шароварщини». Саме перетворення та переоцінка творів батька українського театру – першочергове завдання поставки. Ми намагатимемося вивести його побутовий реалізм в актуальні художні образи».

У постановці задіяні актори Вінницького музично-драматичного театру, зокрема Максим Какарькін, Анна Положенко, Андрій Побережний та Єлізавета Гриценко. Однак жоден з них не виконує головну роль, бо у виставі її просто немає. Розрахована експериментальна вистава на понад дві години. Вхід на подію вільний. Повторні покази відбудуться 19 лютого та 22 березня. Детальніше в анонсі на Facebook.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця

Фото зі сторінки події Facebook

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ