Найрідкісніша мужність - це мужність думки
Анатоль Франс - французький прозаїк, літературний критик

Поставки Boeing 737 MAX призупинені після катастрофи в Ефіопії

14 березня, 2019 - 20:52
Фото Reuters

Поставки лайнерів 737 MAX компанії Boeing виявилися фактично заморожені в середу, незважаючи на продовження виробництва.

Про це повідомляє Reuters із посиланням на власні джерела.

Призупинення поставок сталося після того, як США приєдналися до інших країн, які припинили польоти літаків цього сімейства із міркувань безпеки.

"Рішення про припинення польотів 737 MAX у більшості країн світу було прийнято після катастрофи пасажирського Boeing 737 MAX 8 авіакомпанії Ethiopian Airlines у неділю, в результаті якої загинули всі 157 осіб, які знаходилися на борту. Це друга за п'ять місяців катастрофа за участю даної моделі літака", — йдеться у повідомленні.

Авіакомпанії, експерти в галузі авіапромисловості та фахівці з фінансових операцій сказали, що, хоча заборона на польоти теоретично не стане перешкодою для ряду поставок всередині країни, більшість авіакомпаній будуть уникати покупки лайнерів, експлуатація яких заборонена.

"Хто буде замовляти літак, який не можна використовувати?", — розповів на умовах анонімності фахівець із фінансових операцій в авіаційній галузі.

Boeing виробляє 52 літака в місяць. На новітнє покоління, лайнери MAX, припадає левова частка виробництва, хоча компанія відмовилась назвати конкретну цифру.

Очікується, що Boeing продовжить виробництво літаків сімейства 737 на заводі в околицях Сіетла. Компанія також планувала знову наростити виробництво у червні.

За підрахунками аналітиків, через цю заборону Boeing буде щомісяця втрачати від 1,8 млрд дол до 2,5 млрд дол у зв’язку з затримкою виручки.

"Однак ці збитки можуть бути відшкодовані, як тільки заборона буде знята, і літаки будуть поставлені", — зазначили у виданні.

Boeing у січні прогнозувала, що отримає виручку в 2019 році в діапазоні від 109,5 млрд дол до 111,5 млрд дол.

На питання про те, як глобальна припинення польотів 737 MAX вплине на поставки, представник Boeing відповів: "Ми продовжуємо оцінювати (ситуацію — ред.)".

Основні клієнти Boeing в США — Southwest Airlines Co, American Airlines Group Inc і United Airlines — відмовилися від коментарів. До сих пір вони висловлювали впевненість у безпеці MAX.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ