У літописців є найстрашніша зброя – замовчування
Павло Загребельний, український письменник, громадський та політичний діяч, Герой України

НБУ виступає проти запуску "друкарського верстата"

14 квітня, 2020 - 11:17
Фото: пресслужба НБУ
Національний банк може фінансувати збільшення видатків за рахунок дешевих зовнішніх запозичень, а не шляхом емісії національної валюти.
 
Про це заявив заступник голови Національного банку України Дмитро Сологуб, повідомляє пресслужба НБУ у Facebook.
 
"Держава не може вмикати «друкарський станок», але може покрити збільшення видатків за рахунок запозичень. Дешевих запозичень", - сказав Сологуб.
 
"Наша країна має досвід 90-х, 2008 та 2014 років. Тоді емісія призводила лише до негараздів… Це шлях у нікуди. Це повернеться економіці бумерангом. А постраждають, перш за все, люди з найнижчими доходами, яких ми навпаки маємо захистити", - наголосив заступник голови НБУ.
 
Зазначається, що Національний банк проти того, аби знову випускати з пляшки «джина інфляції та девальвації».
 
"Адже через емісію гривня стрімко знеціниться, а ціни стрімко зростуть. Це шлях у нікуди. Це повернеться економіці бумерангом. А постраждають, перш за все, люди з найнижчими доходами, яких ми навпаки маємо захистити." - наголошується у повідомленні.
 
Також Сологуб підкреслив, що Україна має позитивний досвід співпраці з міжнародними партнерами, і зараз триває фінальний етап перемовин із МВФ та іншими донорами.
 
"Ця співпраця забезпечить притік валюти в Україну. Кошти покриють дефіцит бюджету. Щоб стимулювати економіку, НБУ вже знизив облікову ставку до 10%. Також ми готові підтримати банки ліквідністю, тобто коштами за потреби. Зі свого боку, банки мають спрямовувати ці кошти на кредитування бізнесу й українців. Це також стимулюватиме економіку", - підсумував Сологуб.
 
 

 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ