Свобода, друже мій, священна, це одна з найбільших цінностей, яку ми повинні врятувати за будь-яку ціну.
Ернесто Сабато, аргентинський письменник, фізик і художник

В Японії планують вивести з експлуатації АЕС "Фукусіма-2"

14 червня, 2018 - 16:18
Фото Reuters

Японська енергетична компанія Tokyo Electric Power (TEPCO) планує вивести з експлуатації АЕС “Фукусіма-2”, яка знаходиться на території однойменної префектури в 12 км на південь від аварійної станції “Фукусіма-1”.

Відповідну заяву зробив глава енергокомпанії Томоакі Кобаякава на зустрічі з губернатором префектури Масао Утіборі, повідомив телеканал NHK, передає УНН.

Це перший раз за сім років після землетрусу і цунамі на північному сході Японії, коли мова заходить про повне виведення з експлуатації “Фукусіми-2”, де аварії вдалося запобігти і реактори були зупинені.

У разі реалізації цього плану префектура Фукусіма залишиться без атомних електростанцій.

“Фукусіма-2” складається з чотирьох енергоблоків потужністю 250 МВт кожен. Вони були побудовані і введені в експлуатацію в період з 1981 по 1986 рік.

До аварії на АЕС “Фукусіма-1” в 2011 році на атомну енергетику в енергобалансі Японії припадало близько 30%. В результаті тимчасового вимушеної відмови від неї країні довелося покласти основне навантаження по електрифікації на теплові станції. Зараз в Японії працюють сім реакторів на чотирьох станціях, а уряд розраховує в найближчому майбутньому продовжити політику часткового перезапуску АЕС.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Новини партнерів

Loading...