Два крила, якими підноситься людський дух в безкраї простори, — це віра і наука.
Йосип Сліпий, український церковний діяч, предстоятель Української греко-католицької церкви, кардинал римо-католицької церкви

Радбез ООН засуджує інцидент в Оманській затоці

14 червня, 2019 - 10:33
Фото Reuters

Усі члени Ради Безпеки засудили атаку на два нафтові танкери в Оманській затоці у четвер, 13 червня, і закликали ретельно розслідувати інцидент. Водночас жодних офіційних рішень на засіданні прийнято не було.

Під час засідання постпред США при ООН Джонатан Коен підтвердив позицію Вашингтона, згідно з якою відповідальність за напад на танкери повинен нести Іран, але учасники не обговорювали жодних доказів такої версії, повідомляє 24.tv.ua. з посиланнямп на DW.

"Жодне угрупування у регіоні не володіє ні ресурсами, ні потенціалом, щоб діяти з такою точністю. Зате у Ірану є зброя, експертні дані і відомості від спецслужб, щоб зробити це", – заявив Коен.

Напруга навколо Ірану загострилася після того, як в Оманській затоці були здійснені, за попередньою інформацією, напади на танкери.

Держсекретар США Майк Помпео поклав на Іран відповідальність за те, що сталося, заявивши про "неприйнятну ескалацію напруженості" в регіоні.

Після таких звинувачень глава МЗС Ісламської Республіки Мохаммад Джавад Заріф заявив, що США намагається саботувати дипломатію і замаскувати економічний тероризм проти Ірану та не володіє жодними прямими або непрямими доказами вини країни.

"Я попереджав саме про такий сценарій ще кілька місяців тому. І не тому, що я ясновидець, а тому, що бачу розробників цього плану", – написав дипломат у своєму Twitter.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: Канал новин 24
 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ