Коли людина не встане з колін, то вона не далеко зможе пройти.
Іван Драч, український поет, перекладач, кіносценарист, драматург, державний і громадський діяч

США звинувачує Іран у нападі на танкери в Оманській затоці

14 червня, 2019 - 10:19
Фото Reuters

Держсекретар США Майк Помпео звинуватив Іран у "відкритому нападі" в зв'язку з інцидентами з танкерами в затоці Омана.

"Згідно з оцінкою уряду США, Ісламська республіка Іран несе відповідальність за атаки, які відбулися сьогодні в затоці Омана", - сказав він у четвер журналістам, передає Інтерфакс-Україна.

За його словами, "це останній із серії нападів, спровокованих Ісламською республікою Іран проти інтересів США і їх союзників".

"Це слід сприймати в контексті триваючої сорок років неспровокованої нічим агресії проти волелюбних країн", - зазначив держсекретар.

Оцінка американського уряду, за словами Помпео, заснована на даних, отриманих спецслужбами, аналізі застосованої зброї, рівні компетентності, необхідному для проведення операції, а також останніх атак Ірану на судна.

"Судження засноване  на тому факті, що в жодної маріонеткової групи в цьому регіоні не було ресурсів і професіоналізму, щоб діяти з таким високим рівнем вміння".

"22 квітня Іран пообіцяв світові, що він припинить поставки нафти через Ормузьку протоку, і зараз працює над тим, щоб виконати обіцянку", - підкреслив глава американської дипломатії.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ