Воля, визволення - от той конечний прапор, до якого тягнеться все, до якого прагнуть і вояки з мечами, і моралісти з заповітами, і поети з віршами.
Василь Липківський, український релігійний діяч, церковний реформатор, педагог, публіцист, письменник і перекладач, творець і перший митрополит Української Автокефальної Православної Церкви.

Суд ООН завершив слухання за позовом України проти РФ

14 червня, 2019 - 21:38
Фото з Facebook Lana Zerkal

У Постійній палаті третейського суду в Гаазі 14 червня завершилися слухання за позовом України про порушення права прибережної держави відповідно до Конвенції ООН по морському праву 1982 року.

Про це заявила заступник глави МЗС Олена Зеркаль.

Вона повідомила, що вже через кілька місяців арбітри приймуть рішення і будуть розглядати по суті подані Україною докази російських порушень.

За словами Зеркаль, два тижні – це вічність для сучасного ритму життя. Але і вони є лише вершиною айсбергу багаторічної роботи – збирання доказів, подання меморандумів та інших документів, представлення позиції щодо порушення Росією норм міжнародного права.

“За кілька місяців арбітри ухвалять рішення чи будуть розглядати по суті вже подані нами докази російських порушення. Росія бачить себе переможцем якого не судять, тому заперечує саму можливість того, що її дії можуть розглядатися судом чи трибуналом. Ми ж вважаємо, що Росія – міжнародний правопорушник, який має бути притягнутий до відповідальності”, – наголосила вона.

Зеркаль наголосила, що “визнання юрисдикції Судом ООН і трибуналом з морського права буде перемогою. Для нас і для всього світу”.

На користь РФ грає кожен сумнів і кожна нечіткість. Міжнародні судові інстанції дуже консервативні у визначенні своєї юрисдикції, додала вона.

“В обох справах Росія хоче поставити злочин собі на службу. Вона стверджує, що наша справа про застосування зброї і агресію з боку Росії, а тому і Суд ООН, і трибунал не можуть розглядати подані нами справи. Наша ж місія — довести, що мухи окремо, котлети окремо”, — написала Зеркаль.

За її словами, Україна має перший у світі міждержавний спір щодо фінансування тероризму.

“Відповідна Конвенція є складною та багатошаровою. Мова йде про три рівні правопорушень — вчинення актів тероризму, фінансування тероризму та відповідальності держави за невиконання своїх обов‘язків щодо попередження та протидії фінансуванню тероризму”, — зазначила Зеркаль.

Також, вона повідомила, що у справі щодо міжнародного морського права Росія додає до всього ще і питання статусу Азовського моря і Керченської протоки.

“Росія, буквально, намагається змусити арбітрів підтвердити, що нічого не змінилося з часів Російської імперії. А заплутана історія наших з РФ відносин з цього питання лише ускладнює наше завдання з відстоювання наших суверенних прав за Конвенцією ООН за морського права”, — написала Зеркаль.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День
 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ