Не міць армії, не якість зброї, а сила духу забезпечує перемогу.
Йоганн Фіхте, німецький філософ, педагог, громадський діяч

КВУ зафіксувала випадки підкупу виборців у всіх округах, де проводитимуться довибори в Раду

14 липня, 2016 - 16:46
Фото з відкритих джерел

Випадки підкупу виборців зафіксовані у всіх округах, де 17 липня відбудуться довибори у Верховну Раду. Про це повідомив генеральний директор Комітету виборців України (КВУ) Олексій Кошель, повідомляє прес-служба Комітету.

"Підкуп виборців залишається ключовою проблемою на проміжних виборах в усіх семи мажоритарних округах", - сказав Кошель.

У КВУ зафіксували такі випадки підкупу: у 206-му окрузі Чернігівської області від імені кандидата виборцям роздають енергозберігаючі електролампочки; в 23-му окрузі на Волині - путівки в табір відпочинку для дітей; у 183-му окрузі Херсонської області - вила від кандидата від Радикальної партії Ляшка.

"Завдяки одному з кандидатів жителі 85-го округу в Івано-Франківській можуть безкоштовно відвідати відомий гірськолижний курорт, а мешканці 151-го округу Полтавської області - відремонтувати пошкоджені після урагану будинки. Окремі кандидати підкуповували виборців вже перевіреними раніше технологіями. Приміром, як і на місцевих виборах 2015 року від імені кандидата Загіда Краснова в Дніпрі в межах виборчого округу соціальні автобуси перевозять жителів за 1 грн", - повідомили в комітеті виборців.

Як повідомив Кошель, ряд кандидатів намагаються легалізувати підкуп виборців. Зокрема, публічно заявляли про те, що товари, які вони роздавали виборцям, були закуплені з виборчих фондів за ціною меншою, ніж законодавчі обмеження на вартість агітпродукції - 43 грн 50 копійок.

Причиною непрямого підкупу на проміжних виборах 17 липня у КВУ називають мажоритарну складову виборів, недосконалість законодавства, що регулює підкуп виборців, та низький рівень політичної культури у багатьох суб'єктів виборчого процесу.

Нагадаємо, вибори пройдуть на 1142 виборчих дільницях, які розташовані на території семи областей: Волинської, Дніпропетровської, Івано-Франківської, Полтавської, Луганської, Херсонської та Чернігівської. Очікується, що у довиборах будуть приймати участь більше 1 млн громадян.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

Новини партнерів

Loading...