Борітеся – поборете, Вам бог помагає! За вас правда, за вас сила І воля святая!
Тарас Шевченко, український поет, письменник, художник, громадський та політичний діяч

Єврокомісія дала Польщі місяць на перегляд реформи про Верховний суд країни

14 серпня, 2018 - 18:36
Фото Reuters

Влада Польщі має один місяць, щоб вжити всіх необхідних заходів для імплементації обґрунтованої позиції Єврокомісії у законодавстві про Верховний суд країни. Про це йдеться у прес-релізі ЄК.

"Тепер польська влада має один місяць, щоб вжити необхідних заходів для погодження обґрунтованої позиції (Єврокомісії - ред.). Якщо польська влада не вживатиме відповідних заходів, Комісія може прийняти рішення передати справу до Суду ЄС", - йдеться у прес-релізі.

В Єврокомісії наголосили, що ретельно проаналізували відповідь польської влади на лист від ЄК. Однак, в європейському відомстві досі залишаються юридичні побоювання щодо законодавства про Верховний суд Польщі.

У Брюсселі додали, що зберігають свою позицію щодо того, що польський закон про Верховний суд є несумісним із законодавством ЄС, оскільки підриває принцип незалежності, включаючи процедуру зняття суддів і, таким чином, Варшава не виконує свої зобов'язання відповідно до пункту 1 статті 19 Договору про ЄС, яка пов'язана із Хартією про основоположні права Євросоюзу.

Як повідомлялося, на початку липня Єврокомісія порушила процедуру щодо Польщі з метою розслідування порушення у сфері верховенства права та подальшого накладення санкцій. Застереження Брюсселя викликає, зокрема, закон про Верховний Суд країни.

Як пояснили в Єврокомісії, цей закон порушує права суддів та не відповідає зобов'язанням Польщі щодо ст. 19 Угоди про ЄС, яка пов'язана із Хартією про основоположні права Євросоюзу.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: Укрінформ

Новини партнерів

Loading...