В Європі на генетичному рівні виникає спонтанна любов до народу, що повстав на захист своєї свободи.
Оксана Пахльовська, українська письменниця, культуролог, професор Римського університету «Ла Сап'єнца», доктор філологічних наук, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка

Забруднені вибухом у РФ повітряні маси протримаються над Україною до 16 серпня

14 серпня, 2019 - 19:14
Ілюстративне фото (mchs gov ua)

За інформацією Державної інспекції ядерного регулювання України, 8 серпня 2019 року в РФ, на військовому випробувальному полігоні, що розташований на узбережжі Двинської затоки Білого моря на відстані 40 км від міста Северодвинськ і 100 км від міста Архангельськ, стався вибух, який супроводжувався людськими жертвами та короткостроковим підвищенням радіаційного фону.

Очікується, що забруднені атмосферні маси перебуватимуть над територією України до 16 серпня, - повідомляється у Facebook Луганської ОДА

За результатами вимірювання 12 та 13 серпня 2019 року радіаційний фон відповідав середнім багаторічним показникам і коливався в межах похибки вимірювання – 11 мкР/год. Слід зазначити, що безпечним вважається випромінювання, що дорівнює приблизно 23 мкР/год.

Ізотопний склад радіонуклідних джерел, їх кількість, активність, форма застосування, потужність вибуху та тривалість пожежі на сьогодні достовірно не відомі.

Із урахуванням відстані і даних метеопрогнозу, це не загрожує території України радіологічними наслідками, які б потребували вжиття заходів захисту та безпеки для громадян, майна та довкілля.

Наразі здійснюється оцінка і прогноз розвитку ситуації з метою перевірки здатності до реагування на подібні події, спроможності своєчасної діагностики і виявлення підвищених рівнів радіації невідомого походження, а також відпрацювання скоординованих дій та інформаційного обміну в цілях контролю небезпек, попередження аварій та пом’якшення наслідків, у тому числі нерадіаційних.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ