З метою жить не те, що без мети. Мета знімає з плеч вагу велику і крила нам легкі дає. Сліпі з метою йдуть, як зрячі
Олександр Олесь, український прозаїк, драматург, поет.

Рада ЄС закликала Туреччину до термінового припинення операції в Сирії

14 жовтня, 2019 - 21:23
Фото Reuters

Рада ЄС із закордонних справ, що засідає в понеділок у Люксембургу, звернулася із закликом до міжнародного співтовариства вжити екстраординарних зусиль для припинення збройної операції Туреччини на північному сході Сирії.

"Терміново потрібні постійні зусилля міжнародного співтовариства, зокрема в Раді Безпеки ООН, для припинення цих військових односторонніх дій", - йдеться в заяві Ради ЄС.

Рада запропонувала провести нараду на рівні міністрів міжнародної коаліції, яка бореться проти "Ісламської держави", щоб обговорити, як продовжувати діяти в нинішніх умовах.

"У цьому контексті і беручи до уваги той факт, що військові дії Туреччини з її драматичними наслідками все ще тривають, ЄС нагадує про рішення, прийняте деякими державами-членами, про негайне припинення ліцензування експорту зброї до Туреччини", - підкреслюється в документі Ради ЄС.

У ньому наголошується, що країни ЄС дотримуються сильних національних позицій щодо своєї політики експорту зброї до Туреччини, зокрема з урахуванням регіональної стабільності.

"Відповідна робоча група ради збереться пізніше цього тижня для координації і розгляду позицій держав-членів з цього питання", - повідомляється в комюніке.

"ЄС нагадує, що він не надаватиме допомоги в стабілізації або розвитку в тих областях, де права місцевого населення ігноруються або порушуються", - заявили глави МЗС країн ЄС.

Вони запевнили, що ЄС як і раніше бере участь у зусиллях з ефективного вирішення серйозної гуманітарної кризи і кризи біженців в регіоні.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ