Які ж несвоєчасні рішення можновладців. Коли вони за що-небудь, нарешті, зважуються взятися, життя вже пішло вперед, і вони знову залишаються перед розбитим коритом.
Павло Скоропадський, визначний український державний і політичний діяч, воєначальник, останній гетьман України

Індію охопили протести через суперечливий закон про громадянство

14 грудня, 2019 - 21:20
Фото: Reuters

На північному сході Індії 14 грудня продовжилися протести останніх днів через ухвалений днями новий суперечливий закон про громадянство.

 На тлі заворушень, в результаті яких на сьогодні загинули щонайменше дві людини, США та Великобританія оголосили попередження своїм громадянам щодо мандрівок до цього регіону Індії, повідомляє Радіо Свобода. 

Сотні протестувальників зібралися в столиці Індії Нью-Делі із закликом до уряду відкликати закон, який, за їхніми словами, «розділить світську країну за релігійними ознаками».

У штаті Західна Бенгалія протестувальники підпалили залізничний вокзал.

Напруженість зросла в місті Ґувахаті, що в штаті Ассам. Саме там двоє людей загинули та 26 були госпіталізовані 12 грудня після того, як силовики відкрили вогонь по протестувальниках. Влада заблокувала в Ассамі інтернет до 16 грудня, більшість магазинів закриті.

11 грудня парламент Індії ухвалив закон, який надає право громадянства нелегальним іммігрантам – немусульманам з переважно мусульманських Афганістану, Бангладеш і Пакистану. Закон надає право громадянства буддистам, християнам, індуїстам, джайдам, парсам та сикхистам, які покинули ці три країни до 2015 року.

Критики закону стверджують, що він – дискримінаційний. Влада стверджує, що закон дасть прихисток людям, які втекли від релігійних «переслідувань».

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ