Все можна виправдати високою метою — та тільки не порожнечу душі
Павло Тичина, український поет, перекладач, публіцист

Трансформацію Нафтогазу необхідно здійснювати швидше і глибше, - Вітренко

15 січня, 2020 - 17:20
Фото: naftogaz.com

Трансформацію НАК "Нафтогаз України" необхідно здійснювати швидше і глибше, вважає виконавчий директор компанії Юрій Вітренко.

В інтерв'ю виданню "Гордон", оприлюдненому в середу, топ-менеджер уточнив, що довгий час реформи в "Нафтогазі" відкладалися через наявність різних проблем, передає Інтерфакс-Україна.

"Нарешті у 2018 році ми з найбільшою і найдорожчою у світі консалтинговою компанією розробили проект трансформації, який мав перетворити "Нафтогаз" на нормальну, сучасну, ефективну компанію", - сказав він, додавши, що на шляху відповідних планів у них із головою правління НАК стали різні погляди на необхідні перетворення.

"Знаєте, у чому полягала, зокрема, моя суперечка із Коболєвим? Я від самого початку казав: "Нафтогаз" – частина совкової системи, компанію треба трансформувати, зокрема щоб ми могли реалізовувати потенціал видобування, щоб могли боротися з "Газпромом"... У нас із Коболєвим були різні погляди на те, як швидко і глибоко потрібно проводити трансформацію "Нафтогазу" і чи варто її робити взагалі", - зазначив виконавчий директор.

За словами Вітренка, в якийсь момент він вирішив відійти убік. "Я... сказав Коболєву: О'кей, вважаєш, що треба робити так, – роби, зрештою, ти начальник. Результат ви бачите, зокрема, за інтер'єром", - сказав він, відповідаючи на запитання про вплив "совкового інтер'єру" належної "Нафтогазу" будівлі, де відбувалася бесіда.

Топ-менеджер НАК також зазначив, що рік тому між ним і Коболєвим виникла суперечка щодо частини кадрових призначень. "Якщо точніше: підлеглі, які входили в мою вертикаль відповідальності, на вимогу Коболєва мали погодити певні призначення з керівником служби безпеки "Нафтогазу" (Костянтином) Пожидаєвим – соратником Авакова. Але, за процедурами, мої люди не мають погоджувати свого підлеглого ні з ким, тим паче з людиною Авакова", - сказав Вітренко.

"Нафтогаз України" об'єднує найбільші нафтогазовидобувні підприємства країни. Холдинг є монополістом із транзиту та зберігання природного газу в підземних сховищах, а також із транспортування нафти трубопровідним транспортом територією країни.

Консалтингова компанія McKinsey&Company на замовлення "Нафтогазу" підготувала звіти "Kick off and scale up of Naftogaz Organization Transformation - People" і "Naftogaz Organization Transformation - Culture".

 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ