Проблема демократії не в тому, чи потрібна людям свобода, а в тому, якою мірою вони здатні нею користуватися.
Алексіс де Токвіль, французький державний діяч, історик, суспільствознавець

У Франції почали розслідування проти Саркозі за зв'язки з РФ

15 січня, 2021 - 17:09
Фото: Reuters

Національна фінансова прокуратура Франції розпочала попереднє розслідування проти колишнього французького президента Ніколя Саркозі. Його підозрюються в "торгівлі впливом" в інтересах російської страхової компанії "РЕСО-Гарантія".

Про це повідомляє Mediapart, передає РБК-Україна.

Саркозі в 2019 році підписав контракт на надання консультаційних послуг з російською страховою компанією. За контрактом екс-президент Франції мав отримати 3 мільйони євро. Першу виплату в 500 тисяч євро він отримав на початку 2020 року.

"Правосуддя має намір з'ясувати, чи діяв колишній глава держави тільки в якості консультанта, що було б цілком законно, чи він брав участь у потенційно злочинної лобістської діяльності від імені російських олігархів", - йдеться в повідомленні.

Страхова група "РЕСО-Гарантія" була заснована в 1991 році, і є одним з лідерів на російському ринку страхування. Компанія належить мільярдерам і братам Сергію і Миколі Саркісовим. Вони підтвердили, що найняли Саркозі в якості "спеціального радника" та "голови стратегічного консультативного комітету правління".

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ