Не знати історії - означає завжди бути дитиною.
Цицерон, давньоримський політичний діяч, видатний оратор, філософ і літератор

Російський телеканал вибачився перед Україною за сюжет про Шевченка

15 березня, 2013 - 13:16
Скріншот з відеосюжету. Держканал "Оренбург" (Росія)

Державна телекомпанія «Оренбург», регіональне представництво федерального російського телеканалу РТР, увечері в четвер вибачилася за сюжет про Тараса Шевченка, в якому український поет був прирівняний до Гітлера.

Директор філії телекомпанії Лариса Мурашова в прямому ефірі визнала, що в сюжеті про Шевченка були некоректні висловлювання про творчість Кобзаря. «Хочу запевнити глядачів, що автор не хотів цим сюжетом зачепити почуття національної гідності українського народу. Втім, ми шкодуємо з приводу резонансу, який викликала ця тема. Компанія приносить вибачення усій українській громадськості. Журналісти компанії з глибокою повагою ставляться до культури і традицій українського народу», - заявила Мурашова.

У цьому ж сюжеті ситуацію прокоментував директор Інституту етнографії Південного Уралу Веналій Амелін: «Цей сюжет - непорозуміння. Він не сприяє міжнаціональній згоді в Оренбурзькій області. Володимир Путін не одноразово говорив про спільне святкування 200-річчя великого поета - Тараса Шевченка». На захист Шевченка висловився голова громадської палати Оренбурзької області Олександр Костянюк.

Також в сюжеті було сказано, що своє обурення з приводу провокації каналу на своєму блозі оприлюднив губернатор області.

Нагадаємо, федеральний російський телеканал РТР в регіональних новинах продемонстрував репортаж про те, як святкується День народження великого українського поета і художника Тараса Шевченка в Оренбурзі. Сюжет був поданий з конотаціями того, що поета вшановують в Росії незаслужено, оскільки його творчість та переконання були "руссофобскими", і взагалі він був поетом "второстепенным".

Сюжет рясніє гострими негативними висловлюваннями на адресу Кобзаря як з боку ведучого новин, так і жураналіста й експертів, що фігують у ньому. Зокрема, глядачів переконують в тому, що Шевченка обожнювали гітлерівці за його нелюбов до Росії, а сам він не був ніяким борцем, революціонером та визволителем... дистанціювався від більшості і вважав себе представником якоїсь нації, "коротой дано больше об этом мире знать"... дружив із польськими панами, які пригноблювали український народ, на відміну від росіян тощо.

За матеріалами Главкому

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ