Коли людина не встане з колін, то вона не далеко зможе пройти.
Іван Драч, український поет, перекладач, кіносценарист, драматург, державний і громадський діяч

До Вінниці на мистецький пленер приїдуть художники з понад 10 країн світу

15 березня, 2019 - 18:06
Фото надано автором

З 4 по 15 червня у Вінниці втретє відбудеться Міжнародний мистецький пленер «Кращий художник/The best artist 2019». Цього року партнерами проекту виступили представники мистецької еліти таких країн, як США, Китай, Польща, В’єтнам, Індія, ОАЄ, Грузія, Молдова, Франція, Вірменія та Таджикистан. Відбір конкурсних заявок триватиме до 1 травня. Після чого журі обере 20 претендентів на звання «Кращий художник». Упродовж 10 днів вони працюватимуть у наймальовничіших куточках української «золотої провінції» – Вінниці та Поділлі.

«Торік на конкурс надійшло понад півтисячі заявок і обрати найкращих з кращих було складно. Але цього року конкуренція між учасниками буде в рази сильніша, це вже очевидно, бо лише за півдоби після оголошення конкурсу ми отримали 47 заявок з різних країн світу, – каже організатор пленеру, народний художник України Володимир Козюк. – Це говорить про вдало проведені попередні пленери, а також про велику необхідність і високу планку таких мистецьких заходів. Тому при відборі учасників будемо боротися за якість, за те, щоб були представлені кращі художники, а не якомога більше країн. Обов’язково преференції отримають студенти та молоді митці, бо цей проект нікому не потрібен, якщо ми не дамо розвиватися молодими художникам. Найголовніше те, що ми виростимо».

За його словами, у рамках проекту відбуватиметься ціла низка мистецьких заходів – художні майстерні, майстер-класи, обмін досвідом, творчі зустрічі т, а також благодійні івенти, спрямовані на розвиток творчого потенціалу митців і на підтримку творчих особистостей. У якості почесних гостей та з метою подальшої співпраці на пленер буде запрошено американського кінорежисера, музиканта, художника і актора Девіда Лінча та відомого скульптора, директора Національного музею Пекіну У Вейшана.

Роботи учасників заходу вінничани та всі бажаючі зможуть побачити у День Вінниці, що традиційно відзначають у першу суботу вересня.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День
 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ