Найрідкісніша мужність - це мужність думки
Анатоль Франс - французький прозаїк, літературний критик

Філарет розповів, коли ПЦУ отримає статус патріархії

15 березня, 2019 - 21:33
Фото Facebook "Патріарх Філарет"

Почесний патріарх Православної церкви України Філарет розповів за яких умов новостворена церква зможе отримати статус патріархії.

Про це повідомляє "Главком".

Філарет розповів, що не мав запрошення до Стамбула на урочистості з вручення томосу, тому що перебуває у чині патріарха, а ПЦУ знаходиться у статусі митрополії.

"Мене не запросили (до Стамбула на урочистості з вручення томосу, - ред.) тому, що вони не хочуть визнати УПЦ в статусі патріархату, а визнають поки що в статусі тільки митрополії. А я патріарх, і якщо я буду присутній на цьому врученні як патріарх, то це значить, що Вселенський патріарх визнає українську церкву в статусі патріархату", - зазначив Філарет.

Також він додав, що наразі патріарх Варфоломей не виключає, що українська церква може бути в статусі патріархату.

"Якщо все українське православ’я об’єднається в одну церкву, це буде підстава для надання УПЦ статусу патріархату. Тому ми є патріархатом, але тільки в Україні, тобто невизнаним патріархатом. А визнаними ми є як Київська митрополія. Тому наша мета, наше завдання полягає в продовженні об’єднання з парафіями і духівництвом Московського патріархату. Коли ми об’єднаємось, тоді і звернемося до Вселенського патріарха з проханням надання нам статусу патріархату", - додав ієрарх ПЦУ.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ