Коли людина не встане з колін, то вона не далеко зможе пройти.
Іван Драч, український поет, перекладач, кіносценарист, драматург, державний і громадський діяч

Спецслужба Швеції назвала Росію найбільшою загрозою у сфері розвідки

15 березня, 2019 - 17:48
Фото РБК-Україна

Шведські спеціальні служби (SAPO) в опублікованому 14 березня звіті за 2018 рік наголосили, що Росія – це головна загроза для безпеки Швеції.

Про це повідомляє "Польське радіо".

"У документі також наголошено на зростанні активності екстремістських груп", - йдеться у повідомленні.

"Росія опрацювала доктрину сірої зони, що означає, що вона хоче мати вплив на Швецію та інші держави, не розв’язуючи збройного конфлікту. У її рамках постійно збираються конфіденційні дані, що можуть бути використані для дестабілізації країни", - ствердив голова контррозвідки SAPO Даніель Стенлінґ.

За словами SAPO, Росія намагається досягти своїх цілей завдяки інформаційним пропагандистським акціям, кібератакам, а також поглинанню стратегічних компаній і технологій.

Зазначається, що наприкінці лютого шведські спецслужби затримали співробітника високотехнологічної промисловості, підозрюваного у шпигунстві в інтересах Росії. Чоловіка завербував російський офіцер Служби зовнішньої розвідки (СЗР), який працює у Швеції дипломатом.

Як повідомляється, наприкінці МЗС Швеції викликало посла Росії на розмову, вимагаючи звільнення пов’язаного зі справою дипломата. Однак він дотепер працює у російському посольстві. Натомість затриманий чоловік перебуває під вартою.

За словами шведської контррозвідки, одна третя персоналу російського посольства у Стокгольмі – це співпрацівники таємних служб.

У звіті SAPO згадано також про загрози з боку Китаю. "Ця країна спеціалізується на економічній розвідці та кібератаках. Великим викликом у сфері безпеки є розвиток технології 5G та штучного інтелекту", - зазначається у повідомленні.

Як повідомляють шведські спецслужби, також збільшується загроза з боку екстремістських груп, ціллю яких є "зміна громадського порядку". Крім радикальних ісламістів, яких, як підкреслено, "нині у Швеції є більше, ніж будь-коли", згадуються також праві націоналісти, а також активісти лівих радикальних та екологічних організацій.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ