В Європі на генетичному рівні виникає спонтанна любов до народу, що повстав на захист своєї свободи.
Оксана Пахльовська, українська письменниця, культуролог, професор Римського університету «Ла Сап'єнца», доктор філологічних наук, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка

ЄС закликав Росію повернутися в СЦКК для стабілізації ситуації

15 березня, 2019 - 11:35
Фото: Міноборони

ЄС закликає Росію повернутися до роботи в рамках Спільного центру з контролю та координації (СЦКК).

Про це йдеться у заяві Європейського Союзу, виголошеній під час засідання Постійної ради ОБСЄ у Відні, передає Укрінформ.

“Ми знову підтверджуємо свій заклик до Росії повернутися до СККК, з якого вона вийшла 18 грудня 2017 року, і відновити його функціональність”, – заявили в делегації ЄС в ОБСЄ.

Зазначається, що СЦКК у своїй початковій формі “відігравав важливу роль у гарантуванні безпеки спостерігачів СММ та сприяв негайному вирішенню проблем, з якими стикалися патрулі СММ”.

Нагадаємо, що 18 грудня МЗС Росії заявило, що російські представники СЦКК залишать Україну через “напружені морально-психологічні обставини”.

У МЗС України назвали вихід Росії із СЦКК провокацією, яка істотно підриває Мінські домовленості, та прагненням РФ зняти з себе будь-яку відповідальність як сторони конфлікту за наслідки збройної агресії проти нашої держави.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ