Не можуть вести когось за собою ті, що не мають ніяких внутрішніх даних на те, щоб самих себе повести.
В’ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, історіософ, соціолог, публіцист

У Данії розробили технологію друку індивідуальних протезів кісток

15 березня, 2020 - 15:52
Ілюстративне фото з відкритих джерел

Данський стартап Particle3D розробив технологію друку пористих протезів кісток з ортофосфату кальцію і готовий почати її тестування на людях найближчим часом.

Про це повідомляє видання «Популярна механіка», передає hromadske.

Так, ця технологія дозволяє не тільки створювати індивідуальні протези під кожного пацієнта, але і за кілька років відновити живу тканину скелета.

Створені імпланти швидко починають заміщатися клітинами організму і через деякий час перетворюються на справжні кістки. Вчені провели тести на свинях і мишах, які показали, що вже через вісім тижнів після операції у протез проростають кровоносні судини. Перші тести аналогічної технології, які були проведені на людях у США, дозволяють говорити про те, що повне заміщення протеза клітинами організму відбувається менш ніж за рік.

Разом з тим, у таких протезів є і недолік — їхня менша міцність в порівнянні зі справжніми кістками. Тобто, до повного відновлення на кінцівку не можна прикладати навантаження.

Для створення такого протеза необхідно провести сканування пошкодженого місця, завантажити отримані дані в систему автоматизованого проєктування, внести корективи в отриману модель і відправити на друк.

Використання таких протезів передбачає тільки одну операцію, з їх установки. Крім того, в надруковану конструкцію можна внести необхідні ліки, які будуть вивільнятися протягом декількох місяців після установки імпланту.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ