Це ж велика дурість — хотіти говорити, а не хотіти бути зрозумілим.
Феофан (Єлеазар) Прокопович, український богослов, письменник, поет, математик, філософ

РФ здійснила інтервенцію проти Венесуели, - Помпео

15 квітня, 2019 - 11:01
Фото: Reuters

Держсекретар США Майк Помпео заявив, що Росія вже здійснила незаконне вторгнення до Венесуели.

"Росія вже здійснила інтервенцію. Вони пішли проти керівництва Венесуели. Вони вторглися туди, не маючи на це права, вони втрутилися без дозволу. У них немає згоди венесуельського народу на те, щоб там бути присутніми, вони перебувають там як ворожа сила", - заявив дипломат в інтерв'ю телеканалу Mega TV, передає Інтерфакс-Україна.

За його словами, лідер венесуельської опозиції Хуан Гуайдо, що проголосив себе тимчасовим президентом країни, "є законно обраним керівником", тоді як Росія "прийшла, щоб підтримати Ніколаса Мадуро (президент Венесуели - ІФ), який вже є колишнім лідером".

При цьому М.Помпео підтвердив, що США не знімають з порядку денного питання про збройну інтервенцію проти Венесуели.

У відповідь на запитання ведучої Андеа Аристей, чи залишається військова інтервенція проти Венесуели в планах США, М.Помпео заявив: "США рішуче підтримують венесуельський народ. Ми відновимо демократію. Ми відновимо права людини. Ми вже зробили це нашими політичними, дипломатичними засобами...Але всі способи залишаються в силі".

Ведуча попросила уточнити, чи означає ця відповідь "Так", на що М.Помпео завив: "Відповідь - так".

А.Аристей запитала, чи готові США до збройного вторгнення до Венесуели, незважаючи на те, що Група Ліми виступає проти цього.

Держсекретар заявив, що він готує поїздку країнами Латинської Америки в пошуках політичного вирішення венесуельської проблеми і "підтримки колективних зусиль, спрямованих на те, щоб цей Ніколас Мадуро (президент Венесуели - ІФ) припинив вбивства і страждання його народу".

Ведуча продовжувала наполягати на отриманні більш чіткої відповіді, запитавши: "Ви хочете провести цю військову операцію навіть у тому випадку, якщо не отримаєте схвалення з боку Ради Безпеки ООН?"

Вона доповнила запитання, нагадавши, що так США увійшли в Ірак.

"Не знаю, скільки разів я можу відповідати на це запитання. Ми чітко дали зрозуміти, що нашою метою є переконати Мадуро, що для нього настав час, коли він має піти", - сказав М.Помпео, додавши, що "вже відповів на це запитання чотири рази".

Він сказав: "Наша робота спрямована на пошук політичного, дипломатичного рішення, на порятунок народу Венесуели від кубинців і росіян, на припинення часу правління Мадуро".

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ