Воля, визволення - от той конечний прапор, до якого тягнеться все, до якого прагнуть і вояки з мечами, і моралісти з заповітами, і поети з віршами.
Василь Липківський, український релігійний діяч, церковний реформатор, педагог, публіцист, письменник і перекладач, творець і перший митрополит Української Автокефальної Православної Церкви.

В Одесі відзначили 25 річницю з дня створення Військово-морської бази "Південь"

15 квітня, 2019 - 16:05
Фото mil.gov.ua

В Одесі відзначили 25 річницю від дня створення Військово-морської бази Військово-Морських Сил ЗС України.

В заходах взяли участь представники Командування Військово-Морських Сил ЗС України, Морського командування, духовенства та громадськості, повідомляє прес-служба Міністерства оборони України на офіційному сайті.

Командувач Військово-Морських Сил ЗС України адмірал Ігор Воронченко привітав особовий склад з Днем частини, подякував за сумлінне виконання службових обов’язків та закликав й надалі активно працювати над удосконаленням бойової майстерності, бути єдиним і надійним екіпажем, чітко й злагоджено виконувати свій почесний обов’язок із захисту держави.

— У цей святковий день бажаю усім вам і вашим рідним міцного флотського здоров’я, родинного щастя та добробуту, подальших успіхів в ім’я миру на нашій землі, єдності народу і процвітання Батьківщини — України, — наголосив у вітальній промові адмірал Ігор Воронченко.

Кращих військовослужбовців було нагороджено почесними грамотами та відзнаками.

Також з нагоди 25-ї річниці ВМБ «Південь» було проведено чемпіонат з футболу на перехідний кубок командира бази, який вже став традиційним.

Довідка. 8-9 квітня 1994 року в Одесі відбулося силове протистояння, пов’язане з викраденням російськими військовими радіонавігаційного обладнання західної частини Чорного моря. Командування дислокованого в Практичній гавані з’єднання ЧФ не виконувало законодавство України, відмовлялося виконувати законні вимоги органів влади та військового управління.

Вирішальну роль у цих подіях відіграв командувач ВМС України віце-адмірал Володимир Безкоровайний, який безпосередньо управляв припиненням протиправних дій російських військових в Одесі. 10 квітня, оперативно й адекватно реагуючи на провокаційні дії ЧФ та спроби незаконного вивезення військового майна із демонстрацією загрози застосування зброї, безпрецедентним рішенням Українського уряду на базі розформованого 318-го дивізіону консервації ЧФ було створено Західний морський район (у подальшому — Західна військово-морська база) ВМС України, першим командиром якого і старшим морським начальником в Одесі став капітан 1 рангу (у подальшому — контр-адмірал) Дмитро Українець.

Російські військовослужбовці були вигнані з Одеси. А над кораблями, катерами, суднами забезпечення і об’єктами берегової інфраструктури були урочисто підняті Українські Державні і Військово-Морські Прапори.

В березні 2018 року Західна військово-морська база ВМС ЗС України була переформована в Військово-морську базу «Південь».

У подальшому саме Західний морський район і військово-морська база стали рушіями нашої євроатлантичної інтеграції, де на навчаннях «Сі Бриз» запроваджувалися стандарти НАТО і здобувалися безцінні спроможності сумісності наших сил до спільних дій з партнерами в морі, повітрі і на землі.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День
 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ