Українські мечі перекуються на рала тільки тоді, коли гасло — Незалежна Держава Українська — перетвориться в дійсність і забезпечить отому ралові можливість зужиткувати рідну плодючу землю з її незчисленними багатствами…
Симон Петлюра, український державний і політичний діяч, голова Директорії УНР

Печерський суд відмовив у відводі судді, який обирає запобіжний захід Чорновол

15 квітня, 2020 - 18:51
Фото з відкритих джерел

Печерський районний суд Києва в середу відмовив у відводі слідчого судді Сергія Вовка, який обирає запобіжний захід народному депутату України VIII скликання Тетяні Чорновол.

Таке рішення суд оголосив у середу за підсумками розгляду клопотання Чорновол та її захисту.

Трансляція судового засідання, на якому розглядалося клопотання, здійснювалася на YоuTube-каналі "Судової влади України".

За словами адвокатів Чорновол, не було належного автоматичного розподілу цієї справи між суддями райсуду. Адвокати також заявили, що підтримують позицію підзахисної щодо упередженості Вовка в розгляді клопотання про обрання запобіжного заходу.

Як повідомлялося, Печерський районний суд Києва у вівторок розпочав розгляд клопотання слідства про обрання запобіжного заходу Чорновол за обвинуваченням в умисному вбивстві, висунутим на її адресу Державним бюро розслідувань (ДБР). Обвинувачення просить суд обрати запобіжний захід для Чорновол у вигляді цілодобового домашнього арешту.

10 квітня співробітники ДБР провели обшук у будинку Чорновол. Їй повідомили про підозру в керівництві підпалом офісу Партії регіонів у лютому 2014 року, внаслідок чого загинула людина.

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков назвав підозри для Чорновол неадекватними та ганебними, і у зв'язку з цим запропонував першому заступнику директора ДБР Олександру Бабікову залишити державну службу. Аваков зазначив, що Бабіков був адвокатом екс-президента України (2010-2014 рр.) Віктора Януковича. "Ви наплювали на конфлікт інтересів як керівник ДБР й інспірували справу проти Тетяни Чорновол", - написав Аваков на своїй сторінці у соцмережі Facebook.

У ДБР, у свою чергу, заявляють, що відомство працює поза політикою. Пізніше Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) заявило про відсутність у Олександра Бабікова конфлікту інтересів під час здійснення повноважень першого заступника директора ДБР.

14 квітня слідчі ДБР допитали Чорновол, вона відмовилася надавати свідчення, посилаючись на своє конституційне право.

Перед допитом у ДБР Чорновол заявила, що не даватиме свідчень, щоб вони не стали підставою для притягнення до кримінальної відповідальності інших учасників Революції гідності.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ