Україна в тій чи іншій формі буде. Не змусиш ріку текти назад, так само і з народом, його не змусиш зректися ідеалів
Павло Скоропадський,Гетьман Української Держави, український державний, політичний і громадський діяч

У Львові вимагали виборчих змін, які б не дозволяли купляти виборців за гречку

15 травня, 2018 - 14:30
Фото Павла ПАЛАМАРЧУКА, "День"

Сьогодні, 15 травня, у центрі Львова біля пам’ятника Тарасу Шевченку пройшла акція «Ні!» виборам за законом Януковича». Організував її громадський рух «Чесно».

Основна вимога акції – скасувати виборчий закон Януковича та ухвалити виборчий кодекс. За ним передбачається проведення парламентських виборів за пропорційною системою з відкритими регіональними списками. Під час попередніх виборів питання про відкриття списків було однією із обіцянок президента України Петра Порошенка та правлячої сьогодні коаліції. Та, на жаль, по сьогоднішній день воно залишається не вирішеним.

«Януковича немає вже багато років, але його виборчий кодекс і далі працює та отруює нашу політичну систему. Цей кодекс далі цементує старі авторитарні корупційні практики і, на жаль, багато хто з них користається. Включно з тими, хто прийшов до влади на крові Героїв Небесної Сотні. Щоб були інші політики – потрібна інша виборча система. Вибори за старими правилами це прямий шлях до влади старих політиків. Тому ми виступаємо за новий виборчий кодекс, який відкриває можливості і шляхи для нових політиків», - сказав під час виступу координатора Антикорупційного форуму Львівщини Олексій Роговик.

Під час акції біля пам’ятника Шевченку стояли столи із гречкою. Вона символізувала можливість кандидатів в депутати підкупити своїх виборців продуктовими наборами, що вони часто і роблять. Новий виборчий кодекс нівелював би цю можливість майже до мінімуму, та надавав рівні можливості як для заможних так і для молодих та не багатих кандидатів в депутати.

У Львові до акції долучилося багато політичних партій та громадських організацій чи об’єднань, зокрема Українська галицька партія, Укроп, Народний контроль, Самопоміч, Громадянська позиція та інші. Варто зазначити, що подібні акції пройшли в багатьох обласних центрах України. Усі вони є своєрідним прев’ю багатолюдної акції на підтримку виборчої реформи, що має відбутися 17 травня у Києві на площі Конституції.

Павло ПАЛАМАРЧУК, Львів

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

Новини партнерів

Loading...