Найщасливіша людина та, яка дарує щастя найбільшому числу людей
Дені Дідро, французький філософ та енциклопедист епохи Просвітництва

У Рівному переселенка виграла суд проти управління соцпраці

15 липня, 2016 - 16:40

Кримчанка Ельвіра Шиліна, яка переїхала в Рівне з окупованого Севастополя, виграла суд проти місцевого управління соцпраці. Таким чином жінка відстояла своє право на отримання щомісячної адресної допомоги для покриття витрат на проживання, яка передбачена для внутрішньо переміщених осіб. Річ у тім, що управління соцпраці припинило здійснювати таку виплату завчасу - в квітні цього року.  За словами пані Ельвіри, це сталося через те, що вона не хотіла  відкривати поточний рахунок у «Державному ощадному банку України».

Жінка звернулася за  допомогою в центр права РОГО «Комітет виборців України».  В результаті Рівненський міський суд частково задовольнив позов пані Ельвіри.

«Рішення суду цілком логічне, адже про якісь розумні юридичні аргументи і логіку дій органу владу говорити не доводиться, – коментує ситуацію керівник правових програм РОГО «Комітет виборців України», адвокат Микола Глотов. – На мою думку, швидше за все, жінці припинили виплату коштів, щоб у такий спосіб натиснути на неї і змусити відкрити рахунок в Ощадбанку. Або ж чиновники просто не дочитали закон і допустилися помилки. Разом з тим, імовірно, на це рішення суду буде подавати апеляцію як орган соціального захисту, так і пані Ельвіра. Щодо органу соцзахисту, то вони традиційно можуть подати апеляцію, щоб відтягнути час з його виконанням. Стосовно пані Ельвіри, то вона подаватиме апеляцію, оскільки суд не визнав наявності в діях управління ознак дискримінації. А про це, крім іншого, позивачка також просила в суду».

За словами Ельвіри Шиліної, для неї ця справа – не просто про оскарження припинення соціальних виплат, а про порушення базового права людини на вибір. «Я глибоко переконана, що нікого не можна змушувати обслуговуватися в якомусь одному банку, позбавляючи свободи вибору. Й у відстоюванні цього законного права я готова пройти всі можливі інстанції, аж до Європейського суду з прав людини», - каже жінка.

Тетяна ІЛЬНИЦЬКА, Рівне

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

Новини партнерів

Loading...