Якщо свобода взагалі щось значить, то це право говорити іншим те, чого вони не хочуть чути
Джордж Оруелл, британський письменник і публіцист

Мальта дозволила судну Aquarius із 141 мігрантом на борту зайти в порт

15 серпня, 2018 - 12:33
Фото: Reuters

Приватне рятувальне судно Aquarius із 141 мігрантом на борту отримало дозвіл зайти в порт Мальти.

Проте влада цієї країни не має наміру залишати у себе всіх прохачів притулку, уточнює Sueddeutsche Zeitung.

«Мальта нарешті погодилася прийняти рятувальний корабель із біженцями. 141 людина, проте, повинна буде залишити острів, люди будуть розподілені в інші європейські країни», - йдеться в повідомленні.

Врятованих у Середземному морі шукачів притулку, що перебувають на рятувальному судні Aquarius, розподілять між собою п'ять держав ЄС - Німеччина, Франція, Люксембург, Португалія та Іспанія, заявив прем'єр-міністр Мальти Джозеф Мускат.

Згодом представники міністерства внутрішніх справ ФРН заявили про намір Німеччини прийняти 50 із понад 140 врятованих біженців, що перебувають на цьому судні, передає dw.com.

Крім того, за даними французького уряду, розподілу підлягають також й інші шукачі притулку, врятовані в акваторії Середземного моря іншими суднами. Таким чином, загалом близько 250 осіб мають розділити між п'ятьма країнами ЄС.

За даними Єлисейського палацу, Франція має намір прийняти 60 осіб, у Мадриді заявили про готовність прийняти понад 60. Португалія хоче прихистити 30 осіб.

Як уже повідомлялося, корабель перебуває в управлінні організацій «Лікарі без кордонів» і SOS Mеditerranеe, які звернулися до країн ЄС із вимогою пустити їх в один їз портів співдружності, щоб спустити людей на берег. Aquarius з п'ятниці безуспішно намагався отримати дозвіл на захід у будь-який із середземноморських портів. Мігранти, серед яких більш як 70% це громадяни Сомалі й Еритреї, були врятовані під час двох операцій у зоні дії лівійської берегової охорони.

Франко-німецький корабель цього року врятував у Середземному морі більш як 3 тис. осіб. При цьому уряди європейських країн не раз відмовлялися пускати його у свої порти і приймати біженців. Попередній раз, у червні, після багатьох днів поневірянь і відмов з боку Італії і Мальти судно, на борту якого на той момент перебували більш як 600 осіб, змогли таки кинути якір у порту Іспанії.

Крім того, корабель Aquarius, яким керує франко-німецька неурядова організація SOS Mediterranee, в п'ятницю врятував 141 особу в двох окремих операціях біля лівійського узбережжя. Врятовані люди розповіли екіпажу, що кілька кораблів пройшли повз них і не надали допомоги. Італійський уряд відмовився надати дозвіл рятувальним кораблям заходити до своїх портів, закликавши відправляти всіх мігрантів, які були врятовані на морі, до Лівії або інших портів ЄС. Голова уряду Каталонії Кім Торра заявив, що три порти автономії готові прийняти Aquarius.

Нагадаємо, у кінці червня Італія відмовилася приймати 629 мігрантів, включаючи вагітних жінок та багато дітей, які були врятовані в суботу кораблем Aquarius, що належить французькій неурядовій організації і діє спільно з німецьким центром SOS Mediterranee.

16 червня, глава МВС Італії Маттео Сальвіні заявив, що не допустить прийому в портах країни двох кораблів з мігрантами на борту.

Пізніше Італія затримала в Середземному морі два рятувальних кораблі мігрантів, які належать німецькій неурядовій організації, але у  підсумку прем’єр Іспанії Педро Санчес розпорядився прийняти корабель в порту Валенсії, пояснивши своє рішення гуманітарними міркуваннями.

Пізніше в Іспанії в порту Валенсії висадилися 276 мігрантів із судна Aquarius, яких відмовлялися приймати в Італії та на Мальті.

Раніше новий міністр внутрішніх справ Італії Маттео Сальвіні погрожував закрити порти для рятувальних суден з мігрантами. Сальвіні закликав Мальту надати доступ до порту Валлетті рятувального судна Aquarius організації SOS Méditerranée, на борту якого знаходяться 629 мігрантів. В іншому випадку Сальвіні має намір закрити італійські порти. Влада Мальти відхилили вимогу, заявивши, що не має відношення до рятувальної акції.

Зазначимо, що 24 червня 2018 року у Брюсселі лідери країн-членів ЄС, які взяли участь у неформальному саміті щодо міграційної політики, висловили задоволення рівнем дискусій, хоча й не досягли конкретних результатів під час обговорення. Детальніше про те, чим завершились переговори лідерів 16 країн-членів ЄС щодо міграції читайте у матеріалі "Міні-саміт без конкретних результатів".

Додамо, що 6 країн ЄС домовились про прийом мігрантів, нещодавно врятованих пошуково-рятувальним судном Aquarius у Середземному морі, стало відомо вчора.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Новини партнерів

Loading...