Україна в тій чи іншій формі буде. Не змусиш ріку текти назад, так само і з народом, його не змусиш зректися ідеалів
Павло Скоропадський,Гетьман Української Держави, український державний, політичний і громадський діяч

У Львові представили графіку Ігоря Подольчака (фото)

15 серпня, 2018 - 22:09

Експозицію «Остання кантата» демонструють у Галереї мистецтв – у відділі «Музей європейського мистецтва XIX – XXI ст.». У показі – 30 офортів, створених автором у 1987–1996 роках. Куратори виставки – Станіслав Сілантьєв, Олександра Калініченко та Галина Хорунжа.

Проект прибув до Львова з Києва, де його виставляли в аукціонному домі «Золотий перетин». «Метафоризм та алегоричність образів, створених автором, можна порівняти з персонажами графічних робіт славетного Франсіско Гойї, але у власному унікальному стилі Подольчака», – говорить про творчість художника, також – куратора сучасного мистецтва і кінорежисера мистецтвознавець, експерт, куратор аукціону «Класичне мистецтво» Михайло Василенко. І додає, що графіка Подольчака – це здобуток львівської школи, роботи якої експонуються у найвідоміших інституціях, у тому числі – «Мистецькому арсеналі».

На відкритті експозиції «Остання кантата» ішлося про те, що «культурні часопростори  у біографії художника не стали домінантними відносно його внутрішнього «Его», а манера світовідчуття відбулась як ідеальний вияв осібної природи автора, добровільного самозречення від усього, що можна би було ідентифікувати як єдиний та звичний для всіх енциклопедичний регістр».

Ігореві Подольчаку 56 років. Фаху вчився у Львівському інституті прикладного та декоративного мистецтва (факультет «Інтер’єр і обладнання»). Працює в різних видах та жанрах образотворчого мистецтва, і це – живопис, графіка, фотографія, відеоарт, мистецькі акції.

Живе у Києві та у Львові. Вважає себе вільним художником. Брав участь у численних міжнародних виставках. Лауреат багатьох із них. Організував та провів низку міжнародних показів в Україні та за кордоном. Співзасновник творчого об'єднання «Фонд Мазоха» та співавтор всіх його мистецьких акцій та проектів.

Твори Ігоря Подольчака зберігаються у 26 музеях і приватних збірках в Австралії, Боснії та Герцоговині, Великобританії, Єгипті, Ізраїлі, Італії, Кубі, Македонії, Німеччині, Норвегії, Польщі, Росії, США, Франції та Україні.

Станковою графікою Подольчак займається з 1981 року, і саме з цього виду мистецтва розпочалася його успішна кар’єра. Поєднує техніки офорту, гравюри, акватинти, сліпого травлення та сухої голки.

У центрі творчості митця – людське тіло, яке він показує у взаємодії з іншими тілами й у різних станах. У розвитку теми «тлін» у майстра фігурують дві формації «плоті» – людська та архітектурна.

«Театралізований гротеск з космогонічним норовом, присутній у сюжетах графічних творів Ігоря Подольчака, віддає дилемою швидкоплинності і водночас непорушності того, що зветься часом», – говорять про доробок Подольчака мистецтвознавці. 

«Послухати» графічну кантату авторства Ігоря Подольчака і принаймні спробувати розпізнати її філософські смисли, в тім числі – поміркувати над тим, чому вона остання, зможуть всі охочі – експозиція «Остання кантата» у Картинній галереї (вул. Стефаника, 3), і це, хто не знає  – Палац Лозинського, чинна до 8 вересня.

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів.. Фото Андрія КУБ’ЯКА.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

Новини партнерів

Loading...