Та й що ж то за народ, коли про свою користь не дбає і очевидній небезпеці не запобігає?
Іван Мазепа, український державний діяч, гетьман Лівобережної України, гетьман Війська Запорізького обох берегів Дніпра

Боррель оголосив про початок роботи над санкціями щодо білоруської влади

15 серпня, 2020 - 13:48
Фото: Reuters

Глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель заявив про незгоду Євросоюзу з підсумками президентських виборів у Білорусі і про підготовку санкцій щодо тих, хто порушував демократичні принципи.

"Білорусь: ЄС не погоджується з результатами виборів. Починається робота з санкцій до винних у насильстві і фальсифікації", - написав він у Твіттері в п'ятницю за підсумками відеоконференції глав МЗС країн ЄС.

В онлайн-форматі відбулась позачергова нарада Ради ЄС із закордонних справ, одним із головних питань на якій була ситуація в Білорусі і можливі санкції щодо "винних у насильстві і фальсифікації".

Президентські вибори в Білорусі відбулися 9 серпня. Відповідно до затверджених підсумків виборів, за чинного главу держави Лукашенка проголосували 80,1% виборців, за його головного опонента Світлану Тихановську - 10,12%.

З 9 серпня в країні тривають масові протести. За офіційною інформацією, одна людина загинула, сотні постраждали. Затримано близько 7 тис. людей. З четверга мирні протести почалися на білоруських промислових підприємствах.

Дії керівництва країни та силових структур викликали критику з боку офіційних осіб в ЄС і США.

 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ