Перейти до основного вмісту

Львів працює над закупівлею кисневих концентраторів і підведенням кисню до лікарень

15 серпня, 11:16

Львівська область й надалі утримує перші позиції в Україні щодо числа нових виявлених інфікованих коронавірусом за добу. Через це і сам Львів, і низка районів області перебувають у «помаранчевій» зоні (за списком, це міста Львів, Борислав, Дрогобич, Моршин, Новий Розділ, Стрий, Трускавець та Червоноград та Буськ,, також – Бродівський, Городоцький, Дрогобицький, Жидачівський, Жовківський, Золочівський, Кам'янка-Бузький, Миколаївський, Мостиський, Перемишлянський, Пустомитівський, Радехівський, Самбірський, Сколівський, Сокальський, Старосамбірський, Стрийський, Турківський та Яворівський райони Львівської області). А місто Самбір віднесено до «червоної» зони.

Щодо статистики ковіду за минулу добу, то, як повідомила у щоденному ранковому звіті заступник міського голови Львова та керівник міського штабу з протидії коронавірусу Галина Слічна, на ранок 15 серпня у Львові та на Львівщині підтверджено 11824 випадки інфікування коронавірусом, з них 324 – летальні. 3213 пацієнтів одужали.

За вчорашню добу лабораторні центри Львова провели 1194 ПЛР-тести. З них 166 – позитивні. Серед нових виявлених недужих 60 львів`ян. Залишок проб у холодильнику –1224.

За весь час карантину, від 12 березня, до обласної інфекційної лікарні звернулись 7780 осіб, госпіталізовані –1681, виписані – 1498. Зараз у медзакладі – 180 осіб, з них в реанімації – 8, на апараті ШВЛ – 3. У 8-й лікарні – 76 пацієнтів, у 1-й – 55, у Лікарні швидкої медичної допомоги – 127.

Загалом в лікарнях Львова передбачили 920 ліжко-місць для хворих з коронавірусом.

Вчора відбулося онлайн-засідання міського штабу з протидії коронавірусу, на якому ішлося про необхідність придбання кисневих концентраторів і загалом підведення кисню до лікарень Львова. Зараз, за словами Галини Слічної, облаштовано 265 точок доступу до кисню. «Восьма лікарня має 110 точок доступу до кисню і 6 кисневих концентраторів. Перша – 29 точок, 6 кисневих концентраторів і 26 переносних кисневих балонів. Лікарня швидкої допомоги має 83 точки доступу до кисню і 35 кисневих концентраторів. В пологовому будинку – 30 точок. П'ята лікарня має 28 точок до кисню і 1 кисневий концентратор. Всього в лікарнях – 265 точок доступу до кисню. І зараз ми працюємо над закупівлею кисневих концентраторів і підведенням кисню, де це можливо, і це – найважливіше», – зазначила Галина Слічна.

Принагідно хочеться зазначити, що над цим питанням, вочевидь, варто було замислитися від самого початку карантину, а тим паче, що ідеться про дихальну недостатність, бо от тепер, коли від початку пандемії в Україні минуло понад 5 місяців, воно виглядає якось дивно і скидається на некомпетентність. Але, з другого боку, ліпше пізно, ніж ніколи!

Вчора ж виконавчий комітет Львівської міської ради прийняв рішення про передачу одноразових хірургічних та медичних масок Лікарні швидкої медичної допомоги (понад 33 тисячі), які придбали благодійники.

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати