Безлад не створює порядку. Якщо око зодчого — хаос, будівля буде Вавилонською вежею.
Віктор Гюго, французький письменник

Львів працює над закупівлею кисневих концентраторів і підведенням кисню до лікарень

15 серпня, 2020 - 11:16
Фото «Дню» надали у Львівській міській раді

Львівська область й надалі утримує перші позиції в Україні щодо числа нових виявлених інфікованих коронавірусом за добу. Через це і сам Львів, і низка районів області перебувають у «помаранчевій» зоні (за списком, це міста Львів, Борислав, Дрогобич, Моршин, Новий Розділ, Стрий, Трускавець та Червоноград та Буськ,, також – Бродівський, Городоцький, Дрогобицький, Жидачівський, Жовківський, Золочівський, Кам'янка-Бузький, Миколаївський, Мостиський, Перемишлянський, Пустомитівський, Радехівський, Самбірський, Сколівський, Сокальський, Старосамбірський, Стрийський, Турківський та Яворівський райони Львівської області). А місто Самбір віднесено до «червоної» зони.

Щодо статистики ковіду за минулу добу, то, як повідомила у щоденному ранковому звіті заступник міського голови Львова та керівник міського штабу з протидії коронавірусу Галина Слічна, на ранок 15 серпня у Львові та на Львівщині підтверджено 11824 випадки інфікування коронавірусом, з них 324 – летальні. 3213 пацієнтів одужали.

За вчорашню добу лабораторні центри Львова провели 1194 ПЛР-тести. З них 166 – позитивні. Серед нових виявлених недужих 60 львів`ян. Залишок проб у холодильнику –1224.

За весь час карантину, від 12 березня, до обласної інфекційної лікарні звернулись 7780 осіб, госпіталізовані –1681, виписані – 1498. Зараз у медзакладі – 180 осіб, з них в реанімації – 8, на апараті ШВЛ – 3. У 8-й лікарні – 76 пацієнтів, у 1-й – 55, у Лікарні швидкої медичної допомоги – 127.

Загалом в лікарнях Львова передбачили 920 ліжко-місць для хворих з коронавірусом.

Вчора відбулося онлайн-засідання міського штабу з протидії коронавірусу, на якому ішлося про необхідність придбання кисневих концентраторів і загалом підведення кисню до лікарень Львова. Зараз, за словами Галини Слічної, облаштовано 265 точок доступу до кисню. «Восьма лікарня має 110 точок доступу до кисню і 6 кисневих концентраторів. Перша – 29 точок, 6 кисневих концентраторів і 26 переносних кисневих балонів. Лікарня швидкої допомоги має 83 точки доступу до кисню і 35 кисневих концентраторів. В пологовому будинку – 30 точок. П'ята лікарня має 28 точок до кисню і 1 кисневий концентратор. Всього в лікарнях – 265 точок доступу до кисню. І зараз ми працюємо над закупівлею кисневих концентраторів і підведенням кисню, де це можливо, і це – найважливіше», – зазначила Галина Слічна.

Принагідно хочеться зазначити, що над цим питанням, вочевидь, варто було замислитися від самого початку карантину, а тим паче, що ідеться про дихальну недостатність, бо от тепер, коли від початку пандемії в Україні минуло понад 5 місяців, воно виглядає якось дивно і скидається на некомпетентність. Але, з другого боку, ліпше пізно, ніж ніколи!

Вчора ж виконавчий комітет Львівської міської ради прийняв рішення про передачу одноразових хірургічних та медичних масок Лікарні швидкої медичної допомоги (понад 33 тисячі), які придбали благодійники.

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ