Три страшні вороги українського відродження – Москва, український провінціалізм і комплекс Кочубеївщини.
Юрій Шевельов, український мовознавець, історик літератури

У Черкасах відкрили меморіальну дошку загиблому військовому

15 вересня, 2016 - 10:45
Фото Інни МОЛЧАНОВОЇ

Меморіальну дошку на фасаді рідної школи – Черкаської спеціалізованої школи №3 – відкрили загиблому у зоні АТО військовому Євгену Подолянчуку. 14 вересня, у день другої річниці загибелі захисника, вшанувати пам’ять відкриттям меморіалу зібралися на подвір’ї школи батьки Євгена та дружина, побратими й однокласники, вчителі, керівництво школи й міста.

«Це був лідер, за яким тягнулися не тільки підлеглі», – сказав його бойовий побратим Петро Герасимяк. Право відкрити меморіальну дошку надали батькам, дружині та директору спеціалізованої школи №3 Тетяні Ткаченко.

Теплими словами пригадала бійця й класний керівник Євгена Ірина Кочаренко. «Після загибелі Євгена я у пошуковій системі дуже часто читала статті про нього. Й таким чином натрапила на сфотографовану інструкцію із заходів безпеки у екстремальних ситуаціях, написану друкованими літерами, так, як він писав у школі, розклеєну на стінах Донецького аеропорту. У ній було піклування про своїх підлеглих. По цих табличках можна було зрозуміти, що це за людина: відповідальність, чіткість, продуманість до деталей, все розплановано, все раціонально, таким він дійсно був», – розповіла класний керівник бійця. Ірина Кочаренко поділилася спогадами про Євгенове шкільне життя: «Він завжди був у пошуку, завжди мав купу планів, на день наперед, на тиждень, на рік й все встигав. Мабуть, він відчував, що йому відведений невеличкий термін, бо в отой мінімальний відрізок часу він вклав максимум всього, що можна було вкласти».

Представники духовенства прочитали молебень й освятили меморіал. Опісля відкриття усі небайдужі відвідали місце поховання захисника.

Євген Подолянчук –  капітан, командир групи спеціального призначення 3-го окремого полку спецпризначення (Кіровоград). Лицар ордена Богдана Хмельницького III ступеня посмертно. Нагороджений Залізним Пластовим хрестом за заслуги у національно-визвольній боротьбі в утвердженні Української держави посмертно.

Народився 4 липня 1991року у Черкасах. Опісля закінчення школи у 2008 році вступив у Академію сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного на факультет розвідки, який закінчив з відзнакою. З 2012 року  перебував на військовій службі у Кіровограді. Ще на початку бойових дій Євген Подолянчук відбув у зону АТО для захисту цілісності держави. У квітні 2014 року був направлений в Донецький аеропорт. Загинув під час оборони аеропорту «Донецьк» 14 вересня 2014 року, отримавши осколкове поранення в голову під час обстрілу російськими бойовиками, помер по дорозі в лікарню.

Нагороджений посмертно відзнакою «За заслуги перед Черкащиною» та Почесною грамотою Черкаської обласної державної адміністрації і обласної ради, пам'ятним знаком «За заслуги перед містом Черкаси» I ступеня посмертно. Наказом міністра оборони України нагороджений Нагрудним знаком «Знак пошани». На честь Євгена Подолянчука у Черкасах було перейменовано вулицю Нижню Комсомольську.

Інна Молчанова, Черкаси, фото авторки

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ