Наша Батьківщина благає допомоги красномовства, бо так багато її преславних подвигів поминається глибокою мовчанкою.
Феофан Прокопович, український богослов, письменник, поет, математик, філософ, перекладач, публіцист, науковець

Більшість британців виступає за референдум про незалежність Шотландії та Північної Ірландії

15 вересня, 2019 - 11:33
Фото Reuters

Британські виборці готові дозволити Шотландії і Північної Ірландії обрати, чи хочуть вони залишитися частиною Сполученого Королівства після Brexit.

Про це повідомляє видання The Independent з посиланням на результати опитування.

Опитування BMG для The Independent показало, що 45 % британців виступають за проведення референдуму в Шотландії про незалежність, в той час як проти нього були 30 % опитаних.

Лідер Шотландської національної партії в Вестмінстері Ян Блекфорд назвав результати як “суттєві” і сказав, що вони показали, що для уряду Бориса Джонсона буде “неприйнятно” спробувати заблокувати друге голосування за незалежність.

А колишній секретар Північної Ірландії лорд Хейн сказав, що результати підтвердили його стурбованість тим, що Brexit може прискорити розпад Великобританії.

Опитування 1504 осіб в Англії, Шотландії та Уельсі показав, що за референдум в Північній Ірландії виступили 52 % британців. Якщо прибрати варіант “не знаю”, то прихильників референдуму стало б 73 %.

За референдуми про незалежність виступали прихильники лейбористів, ліберал-демократів і партії Bexit.

Влада Шотландії планують провести референдум про необхідність незалежності до травня 2021. Для цього спочатку потрібно прийняти рішення про доцільність Brexit для країни.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ