У вогні перетоплюється залізо у сталь, у боротьбі перетворюється народ у націю
Євген Коновалець, український політичний і військовий діяч

Більшість британців виступає за референдум про незалежність Шотландії та Північної Ірландії

15 вересня, 2019 - 11:33
Фото Reuters

Британські виборці готові дозволити Шотландії і Північної Ірландії обрати, чи хочуть вони залишитися частиною Сполученого Королівства після Brexit.

Про це повідомляє видання The Independent з посиланням на результати опитування.

Опитування BMG для The Independent показало, що 45 % британців виступають за проведення референдуму в Шотландії про незалежність, в той час як проти нього були 30 % опитаних.

Лідер Шотландської національної партії в Вестмінстері Ян Блекфорд назвав результати як “суттєві” і сказав, що вони показали, що для уряду Бориса Джонсона буде “неприйнятно” спробувати заблокувати друге голосування за незалежність.

А колишній секретар Північної Ірландії лорд Хейн сказав, що результати підтвердили його стурбованість тим, що Brexit може прискорити розпад Великобританії.

Опитування 1504 осіб в Англії, Шотландії та Уельсі показав, що за референдум в Північній Ірландії виступили 52 % британців. Якщо прибрати варіант “не знаю”, то прихильників референдуму стало б 73 %.

За референдуми про незалежність виступали прихильники лейбористів, ліберал-демократів і партії Bexit.

Влада Шотландії планують провести референдум про необхідність незалежності до травня 2021. Для цього спочатку потрібно прийняти рішення про доцільність Brexit для країни.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ