У тебе є вороги? Добре. Значить, у своєму житті ти щось колись відстоював
Вінстон Черчілль, британський політик та державний діяч, письменник, лауреат Нобелівської премії з літератури

До Конгресу США внесли законопроєкт щодо зловживання РФ механізмом повідомлень Інтерполу

15 вересня, 2019 - 21:05
Фото: Reuters

Голова Гельсінської комісії США конгресмен Елсі Гастінґс, конгресмен Джо Вілсон та сенатор США Бен Кардін внесли до Конгресу США законопроєкт про протидію та запобігання міжнародним репресіям» (Transnational Repression Accountability and Prevention (TRAP) Act).  

Американських законодавців турбує те, що автократії використовують міжнародні правоохоронні інституції, щоб переслідувати політичних опонентів, повідомляє Радіо Свобода.

«Росія серед тих, хто найбільше у світі зловживає механізмом повідомлень Інтерполу, – мовиться у повідомленні Гельсінської комісії США про новий законопроєкт. – Інші країни-учасниці ОБСЄ – в основному Азербайджан, Казахстан, Таджикистан та Туреччина, а також інші автократії, такі, як Китай, – за повідомленнями, використовують запити Інтерполу для переслідування політичних опонентів, що порушує ключові положення Конституції Інтерполу, яка зобов’язує організацію підтримувати міжнародні стандарти захисту прав людини і уникати участі в політично вмотивованих звинуваченнях».

Останнім прикладом зловживання Росією системами запитів Інтерполу, на думку спостерігачів, стала видача запиту стосовно Олега Смоленкова.

«Росія надіслала ордер через Інтерпол на Олега Смоленкова, колишнього російського посадовця і американського інформатора, якого нещодавно забрали США після того, як його прикриття було розкрито. Це ще одне зловживання Росії Інтерполом», – пише фінансист та правозахисник Білл Браудер.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ