Наша Батьківщина благає допомоги красномовства, бо так багато її преславних подвигів поминається глибокою мовчанкою.
Феофан Прокопович, український богослов, письменник, поет, математик, філософ, перекладач, публіцист, науковець

У Тунісі відбуваються дострокові президентські вибори

15 вересня, 2019 - 19:13
Фото: Reuters

У першому турі дострокових президентських виборів балотуються понад два десятки кандидатів. Один із претендентів на пост глави держави перебуває за ґратами.

 

Голосування на одній із виборчих дільниць у столиці країни місті Туніс, пише Deutsche Welle.

У Тунісі відбувається перший тур дострокових президентських виборів. Під час голосування в неділю, 15 вересня, громадяни Тунісу матимуть змогу обирати між більш ніж 20-ма кандидатами в президенти, передає інформагенція AFP.

За президентське крісло на нинішніх виборах змагатимуться як колишні, так і нинішні високопосадовці, є серед них й ісламісти, а також прихильники колишнього президента країни Зіна аль-Абідіна Бен Алі, котрий авторитарно правив до революції 2011 року, після чого залишив країну.

Серед провідних кандидатів - виконуючий обов'язки спікера парламенту Абдельфаттах Муру, якого висунула помірковано ісламістська партія "Ан-Нахда", керівник уряду Юсеф Шахед та міністр оборони Абдель Карим аз-Збіді.

До фаворитів у списку кандидатів на президентську посаду належить також і туніський медіамагнат Набіль Каруї. Нині цей учасник перегонів перебуває за ґратами через підозри у відмиванні коштів. Очікується, що жоден з кандидатів у першому турі не здобуде необхідної для перемоги абсолютної більшості.

Перший тур голосування на виборах президента планувалося провести 17 листопада. Однак після смерті 25 липня експрезидента Біжи Каїда ес-Себсі було ухвалено рішення про організацію дострокового голосування.  Дата другого туру поки не визначена. Виборча комісія має оголосити попередні результати першого туру до 17 вересня.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ