Коли ти не станеш об'єднано в обороні своєї Вітчизни, то плакатимеш у московській неволі, як колись Ізраїль на ріках Вавилонських.
Василь Липківський, український релігійний діяч, церковний реформатор, творець і перший митрополит Київський і всієї України УАПЦ

ВР ухвалила заяву щодо подій у Білорусі, де підтримала запровадження санкцій ЄС проти винних у фальсифікаціях результатів виборів

15 вересня, 2020 - 15:15
Фото з сайту Укрінформ

Верховна Рада поділяє оцінку ЄС про недемократичний характер президентських виборів у Білорусі та підтримує запровадження санкцій Євросоюзу проти винних у фальсифікації результатів президентських виборів.

За відповідну постанову "Про заяву Верховної Ради України щодо ситуації в Республіці Білорусь" (№3053а) проголосували 269 народних депутатів.

Зокрема, звернення підтримав 151 депутат від фракції "Слуга народу", 25 - від "Європейської солідарності", 15 - від ВО "Батьківщина", 17 - від "Голосу", 7 - від групи "Довіра", 6 - від групи "За майбутнє" і 7 - позафракційних. Від фракції "Опозиційна платформа - За життя" 0 голосів.

"Ми приєднуємося до оцінок Європейського Союзу щодо недемократичного характеру президентських виборів у Білорусі та підтримуємо запровадження санкцій стосовно відповідальних за фальсифікації результатів виборів і застосування насильства проти протестувальників", - йдеться у заяві.

У заяві наголошується, що вибори президента Білорусі відбулися із суттєвими порушеннями, і український парламент вважає, що вони не були вільними та чесними, і відбулися в умовах повної відсутності змагання між кандидатами, вільних ЗМІ, а також авторитетних спостерігачів від міжнародних організацій, таких як ОБСЄ, Рада Європи.

Народні депутати засудили застосування правоохоронними органами Білорусі надмірної сили та жорстокості стосовно протестувальників.

"Верховна Рада України вимагає звільнення всіх без винятку затриманих і сподівається, що офіційна влада Білорусі не допустить подальшої ескалації й напруги в білоруському суспільстві, переслідувань, і з політичних мотивів своїх опонентів, і громадян Білорусі, які вийшли на вулиці міст показати свою незгоду з діями офіційної влади", - йдеться в заяві.

Верховна Рада також засудила незаконні затримання українських громадян і пообіцяла, що всіма законними способами захищатиме їхні права та інтереси.

У заяві наголошується, що Україна підтримує суверенітет Білорусі та відкидає звинувачення білоруської сторони у причетності України до дестабілізації ситуації в Білорусі.

"Вважаємо неприпустимими будь-які наміри залучити сили Російської Федерації та ОДКБ (Організація договору про колективну безпеку - ІФ) для врегулювання ситуації у Білорусі. Вважатимемо такий крок прямою загрозою для загальноєвропейської безпеки та безпеки України", - йдеться в заяві.

Верховна Рада закликала білоруську владу до рівноправного діалогу з суспільством для пошуків шляхів мирного виходу з кризи.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ