Нації творяться перемогами або нещастями, психологічно спільними для всіх членів одного національного колективу.
В'ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, історіософ, соціолог, публіцист, теоретик українського консерватизму

Донецькі вчителі протестують проти правил ДНР

15 жовтня, 2014 - 17:27

Так зване "міністерство освіти ДНР" намагає підготувати грунт для впровадження нових стандартів навчання за російським зразком - зокрема, для переходу на 5-бальну систему оцінювання. Про це громадській ініціативі "Вільний Донбас" повідомило джерело зі сфери освіти в Донецьку.

Вчителі шкіл, пручаючись цього, не заповнюють журнали та виставляють оцінки в свої блокноти, керуючись 12-бальною системою.

"У них поки не все так легко виходить, їх дії підтримують не всі освітяни", - підкреслило джерело.

За його словами, розпорядження від районного відділу освіти приходять в основному російською, при цьому посилаються на українське законодавство, яке переводять.

Раніше сепаратисьські медіа повідомляли про організацію до 15 жовтня обов'язкового ведення діловодства російською мовою в закладах освіти всіх рівнів, типів і форм власності.

Також на порядку денному питання встановлення російської мови як мови викладання. 10 жовтня «міністр освіти ДНР» Костенок розповів, що планується провести опитування серед батьків. Якщо 51% батьків вибере російську, то школи почнуть перебудовувати навчальний процес під нові стандарти навчання, не чекаючи нового року (як анонсувалося в навчальних планах).

"Коли буде проведений цей опитування, поки невідомо. Але якими будуть потенційні результати опитування - цілком передбачувано", - запевнив співрозмовник.

Під "передбачувані" результати опитування Костенок вже поквапився домовитися за підручники б/у з Росії.

Новини партнерів

Loading...