У державців немає місця для філософії.
Томас Мор, англійський письменник, філософ, державний діяч, лорд-канцлер, Святий Римо-католицької церкви

На Покрову полтавці назбирали понад 63 тисячі гривень для поранених воїнів

15 жовтня, 2015 - 09:03

У Полтаві вкотре пройшов благодійний ярмарок, організований наймасштабнішою волонтерською організацією міста й області – Полтавським батальйоном небайдужих. Волонтери працюють уже більше року, допомагаючи українським військовим, які беруть участь у війні на сході України. Традиція ярмаркувати з’явилася ще на початку цього року, і з того часу вже важко злічити ту кількість благодійних акцій, проведених представниками ПБН.

Ось і 14 жовтня, у день Покрови Пресвятої Богородиці, яку так шанували запорозькі козаки, на Соборному майдані поблизу Свято-Успенського кафедрального собору відбувся ярмарок. Місце проведення вибране не випадково, адже Свято-Успенський собор є одним із головних місць збору допомоги військовим, своєрідним штабом батальйону небайдужих, який очолює владика Федір – архієпископ Полтавський і Кременчуцький Української православної церкви Київського патріархату.

 На ярмарку полтавці могли посмакувати солоною й солодкою випічкою, смаженим м’ясом, шашликом ,варениками й галушками, різними салатами, медом і медовим напоєм, узваром, чаєм та кавою тощо. Усе це за помірну ціну, тому від охочих чимось пригоститися не було відбою. Щодо непродовольчих товарів, то вони теж вражали різноманіттям: сувенірні вироби з глини та дерева, вишиванки, картини, керамічний посуд, іграшки – ось далеко не повний перелік речей, власноруч зроблених небайдужими майстрами.

Оскільки ярмарок приурочений до Дня українського козацтва та захисника Вітчизни, то й заходи цього разу були «козацькі»: ковалі кували прямо під відкритим небом, а лучники демонстрували вправність у стрільбі. Присутні на святі дорослі та діти мали змогу як спостерігати за діями майстрів, так і самим спробувати «почаклувати» над залізом чи постріляти з лука. До речі, ковалі не просто «розважали» публіку, а виготовляли скоби для кріплення дерев’яних деталей, які знадобляться бійцям у зоні АТО при спорудженні укриття на бойових позиціях.

Як повідомили волонтери наприкінці дня на своїй офіційній сторінці у соціальній мережі Facebook, у ході проведення ярмарку вони вторгували 63 294 гривні 20 копійок, які відправлять на лікування поранених захисників України.

Богдан Проскуров, Полтава

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День