...Всі були готові на жертви, знали, що не сьогодні-завтра їх знищать, але їх турбувало передовсім: чи знатиме світ про це, чи світ щось скаже?.. І друга проблема — ще більш духовна: чи буде кому помолитися за всіх, хто загинув?
Олександр Биковець, священник

У Польщі під час знешкодження вибухнула бомба часів Другої світової, що містила містила 2,4 т вибухівки

15 жовтня, 2020 - 14:53
Фото: Polish 8th Coastal Defense Flotilla/Poznan University of Technology/Handout via REUTERS

Найбільша бомба часів Другої світової війни, яку знайшли у Польщі, вибухнула під час спроби дайверів воєнно-морського флоту знешкодити її.

Про це повідомляє Reuters, передає Укрінформ.

Знешкодження бомби почалося 13 жовтня. Із району біля каналу Піаст неподалік портового міста Свіноуйсьце, де вона лежала, евакуювали понад 750 осіб.

Бомба Tallboy, яку використовували Королівські повітряні сили Великої Британії, важила майже 5400 кілограмів і містила 2400 кілограмів вибухівки.

«Об’єкт можна вважати нейтралізованим, він більше не становить загрози», - сказав речник 8-ї прибережної оборонної флотилії Гжегож Левандовскі.

Він додав, що дайвери перебували поза зоною небезпеки у момент вибуху. У місті стався витік скрапленого природного газу, проте, за словами речника, жодна людина не постраждала, а інфраструктура не зазнала пошкоджень.

Як зазначає агентство, канал Піаст з'єднує Балтійське море з річкою Одер на кордоні Польщі з Німеччиною. Бомбу Королівські повітряні сили Великої Британії скинули у 1945 році під час нападу на німецький крейсер Lutzow.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ