Ми мусимо навчитися чути себе українцями – не галицькими, не буковинськими українцями, а українцями без офіційних кордонів
Іван Франко, український письменник, поет, перекладач, науковець, громадський і політичний діяч

Масивний астероїд наблизиться до Землі 15 лютого

16 січня, 2013 - 18:54

Учені повідомляють, що астероїд 2012 DA14, відкритий у лютому 2012 року в іспанській обсерваторії Ла Сагра, швидко наближається до Землі. Він пролетить біля планети 15 лютого набагато ближче, ніж вважалося раніше.

В обсерваторії вже рік відстежують його рух, щоб бути впевненими, що ніякої небезпеки для нас він не представляє. На сьогоднішній день вони в цьому практично упевнені.

Діаметр астероїда - більше 45 метрів, а його вага перевищує 130 тисяч тонн. Якби це космічне тіло звалилося на нашу планету, сила вибуху була б еквівалентна 2,4 мегатоннам тротилу. Але вчені запевняють, що цього не станеться.

15 лютого в 19.25 за Гринвічем 2012 DA14 максимально зблизиться із Землею, але пролетить повз (на відстані порядку 34,1 тисячі кілометрів від центру Землі).

Однак фахівці побоюються, що орбіта астероїда сильно зміниться після «зустрічі» із земним тяжінням, і тому в точності прорахувати його подальшу траєкторію вони поки не можуть.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: GolosUA.com

Новини партнерів

Loading...