Малоросійство – це не політика і навіть не тактика, лише завжди апріорна і тотальна капітуляція
Леся Українка, українська поетеса, письменниця, перекладач, культурний діяч

1-й етап вакцинації від коронавірусу заплановано на середину лютого, - МОЗ

16 січня, 2021 - 18:09
Фото: Reuters

Перший етап вакцинації українців від коронавірусної хвороби Covid-19 може початися орієнтовно в середині лютого 2021 року, повідомила заступник голови фракції "Слуга народу" Євгенія Кравчук після наради фракції з міністром охорони здоров'я Максимом Степановим.

"Ми, фракція "Слуга народу", запросили на онлайн-нараду міністра Степанова, щоб обговорити питання вакцинації в цілому і, зокрема, щодо етапності. Міністр підтвердив, що перший етап вакцинації може початися орієнтовно в середині лютого цього року. І під час цього першого етапу, відповідно до вже затвердженого плану, вакцинуватимуть медиків, які безпосередньо працюють з covid-хворими, військовослужбовців, які перебувають в зоні ООС, а також соціальних працівників з геріатричних пансіонатів і самих пацієнтів", - розповіла парламентарій, передає агентство "Інтерфакс-Україна".

За її словами, під час першого етапу планують вакцинувати близько 370 тисяч українців. Другий етап, "за нормального розвитку подій", може стартувати в березні. За цей період, як зазначила Кравчук, зможуть вакцинувати 2,5 мільйона громадян.

Крім того, уточнила депутат, фракція обговорила з главою МОЗ і те, "чому так довго відбувається підписання контрактів, (...) було питання, чому обрали посередником Crown Agents". 

"Міністр підтвердив, що крім Sinovac (китайська вакцина), вони доволі щільно ведуть переговори, і вже підходять до фінішу ще з трьома виробниками. Також від COVAX, програми, що дає доступ до вакцин різним країнам, ми очікуємо 8 млн доз, і перші 210 тисяч із них можуть надійти найближчим часом після останніх погоджень і підписань", - підсумувала Кравчук.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ