Воля, визволення - от той конечний прапор, до якого тягнеться все, до якого прагнуть і вояки з мечами, і моралісти з заповітами, і поети з віршами.
Василь Липківський, український релігійний діяч, церковний реформатор, педагог, публіцист, письменник і перекладач, творець і перший митрополит Української Автокефальної Православної Церкви.

Епіфаній збирає синод ПЦУ, його планують провести 24 травня

16 травня, 2019 - 15:29
Фото Миколи Тимченка, "День"

Проведення Священного синоду Православної церкви України планується 24 травня.

Про це в інтерв’ю BBC News Україна сказав предстоятель Православної церкви України Епіфаній.

"Ми плануємо 24-го провести засідання Священного синоду", - сказав він.

За словами Епіфанія, на Священному синоді буде обговорюватися загальний стан справ в православній церкві "і, можливо, буде дана оцінка тим діям, які до цього часу були звершені".

Він також зазначив, що згідно з нормами нового Статуту, архієреї обираються на кафедру довічно, "але якщо будуть якісь непорозуміння, вчинено певні дії, то це розглядатиме і Священний синод, і церковний суд, після чого ухвалюватимуть відповідні рішення за статутом".

"Звісно, якщо ми керуємося колегіально, то, відповідно, на Священному синоді розглядатимуть різні питання і буде ухвалено певні рішення, що стосуються нашої єдності. Я, як предстоятель, і Священний синод покликані все робити для того, щоб в церкві панували єдність і мир. Ми не будемо робити того, що руйнує нашу єдність", - наголосив глава ПЦУ.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ