Наша Батьківщина благає допомоги красномовства, бо так багато її преславних подвигів поминається глибокою мовчанкою.
Феофан Прокопович, український богослов, письменник, поет, математик, філософ, перекладач, публіцист, науковець

Трамп оголосив у США надзвичайний стан через загрози безпеці комп’ютерної системи

16 травня, 2019 - 10:51
Фото Reuters

Президент Дональд Трамп оголосив у США надзвичайний стан для захисту комп’ютерної системи країни від «іноземних ворогів».

Про це повідомляє ВВС.

Трамп підписав відповідний указ, який забороняє американським компаніям використовувати іноземні телекомунікації, які можуть створювати ризик для країни.

У документі не вказано жодної назви компанії, однак аналітики припускають, що указ спрямований більшою мірою проти найбільшого у світі китайського виробника телекомунікаційного обладнання Huawei, відзначає ВВС.

Наказ Трампа має на меті «захистити Америку від іноземних супротивників, які активно і все частіше створюють і використовують вразливі місця в інфраструктурі інформаційних та комунікаційних технологій і послуг», зазначено у заяві Білого дому.

Завдяки указу Трампа, влада має можливість «забороняти операції, які мають неприйнятний ризик для національної безпеки». Зокрема, наказ уповноважує міністра торгівлі блокувати транзакції з використанням комунікаційних технологій, створених компаніями, контрольованими «іноземними противниками».

Після цього міністерство торгівлі США внесло продукцію китайської компанії Huawei та 70 афілійованих із нею компаній у чорний список, повідомляє Reuters. Відтак Huawei не зможе купувати компоненти в американських компаній і постане перед труднощами під час продажу на території США.

За даними ЦРУ, китайського гіганта Huawei фінансує китайська розвідка, армія і комісія з нацбезпеки Комуністичної партії. Водночас компанія Huawei заявила, що її робота не є загрозою і каже, що вона є незалежною від китайського уряду.

«Обмеження Huawei на ведення бізнесу в США не зробить США більш безпечними або сильнішими. Замість цього, це буде служити лише для того, щоб обмежити США більш дорогими альтернативами, що врешті-решт завдасть шкоди інтересам американських компаній і споживачів», — йдеться у заяві китайського гіганта.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ