Україна в тій чи іншій формі буде. Не змусиш ріку текти назад, так само і з народом, його не змусиш зректися ідеалів
Павло Скоропадський,Гетьман Української Держави, український державний, політичний і громадський діяч

Поправку до закону про Антикорупційний суд про апеляцію слід скасувати, - Ситник

16 червня, 2018 - 22:37
Фото з архіву "Дня"

Директор НАБУ Артем Ситник вважає, що ухвалення закону про створення Антикорупційного суду з поправкою про апеляцію не є "перемогою", бо вона здатна "відмотати" все назад.

Про це заявив під час зустрічі з молоддю в суботу у столичному Парку корупції, повідомляє Укрінформ.

"Був прийнятий закон. Тексту ніхто не бачив, але вже всі кричать, що це "перемога". Кричать ті, в першу чергу, які до останнього були проти цього процесу. І звичайно, що, маючи досвід спілкування з нашою владою за три роки, я впевнений був, що буде "нюанс". Цей "нюанс" з'явився, коли був оприлюднений остаточний текст закону... З цією поправкою. Це фактично, якщо порівняти, 99% зробили, а цей 1%, який вони спаплюжили, може все це відмотати назад. Тому я сказав, що це не перемога, що це фактично пробачили всіх тих, кого ми вже розслідували", - сказав Артем Ситник.

Водночас він зазначив, що на сьогодні офіційної позиції наших міжнародних партнерів немає, оскільки вони чекають офіційного перекладу, але висловив упевненість, що вони підтримають його позицію.

"І якщо активні представники різних соціальних груп будуть про це говорити, то ми вийдемо на результат. Я впевнений, що ця норма буде змінена", - додав директор НАБУ.

При цьому він підкреслив, що "дуже погано, що ми такі рішення, як Вищий антикорупційний суд, приймаємо під тиском міжнародних партнерів, а не через те, що це дійсно потрібно Україні.

Це мабуть, найбільший наш виклик зараз - еліта не робить нічого, що реально потрібно Україні, еліта робить тільки через тиск", - сказав Ситник.

Він також додав, що не вважає проваленою судову реформу.

"Я не вважаю її проваленою - ми брали участь у відборі до Верховного суду, і ризики для нових суддів є, але зараз більшість суддів переживають за свою репутацію. Єдине - це адміністративна гілка. Вона - реальний провал судової реформи. На жаль. Такі рішення вони виносять, що видно, що все це провально", - зазначив Ситник.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Новини партнерів

Loading...