Війна - не продовження політики, а поразка політики.
Ганс фон Зект, німецький державний і політичний діяч

Острозька академія — єдиний український виш, який потрапив у Книгу рекордів Гіннеса

16 липня, 2014 - 21:51
Хронометр зафіксував 456 годин безперервного читання віршів Тараса Шевченка
Фото Мар'яни СІНЧУК

Національний університет «Острозька академія» отримав офіційний лист від адміністрації Книги рекордів Гіннеса, який підтверджує здобуття номінації «Найдовший марафон читання».

Починаючи із 27 лютого, студенти та викладачі безперервно читали вірші Тараса Шевченка. Цей унікальний захід був приурочений до 200-річчя з Дня народження Великого Кобзаря та жертвам протистоянь в Україні. Відтак за 456 годин, зафіксованих на хронометрі, близько трьох тисяч учасників перечитали «Кобзар» 45 разів, а це — 11 250 творів.

Як повідомляє прес-служба університету, на вимогу Книги рекордів Гіннеса у залі проведення акції цілодобово вівся відеозапис з онлайн-трансляцією на офіційному сайті Острозької академії, працювали фотографи.

Пряма трансляція марафону читання творів Тараса Шевченка зазнала 18 хакерських атак.

Закриття акції, номінованої у Книгу рекордів Гіннеса за участі ректора Острозької академії Ігоря Пасічника та студентського хору

За словами фахівця відділу міжнародного співробітництва Острозької академії Сергія Галецького, після проведення акції потрібно було усе оформити документально, а це фото-, відеоматеріали на жорстких дисках і 15 кілограмів друкованого тексту українською і англійською мовами.

Перевірка документів адміністрацією Книги рекордів Гіннеса зайняла близько трьох місяців. До речі, враховуючи теперішню ситуацію в Україні, жорсткі диски перевіряли навіть британські спецслужби. Утім, попри усе, Острозькій академії вдалося стати першим вищим навчальним закладом України, який увійшов у Книгу рекордів Гіннеса.

«Ми сказали: „Ми це зможемо! “. І ми це зробили! Це наше спільне досягнення, яке вкотре довело, що ми можемо пишатися нашими креативними, згуртованими і дружними студентами. Уперше нашого Кобзаря вшанували на світовому рівні. У контексті подій сьогодення його творчість особливо актуальна, адже далекоглядність і пророчі слова Шевченка просто вражають», — ділиться враженнями ректор Острозької академії Ігор Пасічник.

Олексій КОСТЮЧЕНКО

Джерело: День

Новини партнерів

Loading...