Знати – це усвідомлювати, що ви нічого не знаєте. У цьому є сенс істинного знання
Сократ, давньогрецький філософ, один із засновників Західної філософії

США обговорюють із союзниками евакуацію добровольців сирійської цивільної оборони

16 липня, 2018 - 10:58
Фото: sn4hr.org

Вашингтон обговорює з західними союзниками, у тому числі Великою Британією, Францією і Канадою, можливу евакуацію 1 тис. добровольців сирійської цивільної оборони "Білі шоломи" і їх сімей.

Про це повідомив телеканал CNN з посиланням на дипломатичні джерела, знайомі з ситуацією, і два чиновника з американської президентської адміністрації

Повідомляється, що “в той час як сирійська влада повертає під свій контроль території у південно-західній і інших частинах країни, західні союзники все більше турбуються про безпеку групи беззбройних добровольців-рятувальників, відомих як "Білі шоломи" або "Білі каски".

Відповідно до одного з варіантів, членів організації вивезуть в інші країни, серед яких називають Канаду, Велику Британію і Німеччину.

Зазначається, що Трамп наголошував на необхідності евакуації добровольців з Сирії з представниками інших країн на саміті НАТО, що відбувся минулого тижня.

За відомостями телеканалу, союзники переконали Вашингтон у необхідності працювати з Ізраїлем і Йорданією над наданням "Білим шоломам" коридорів для евакуації.

За словами джерела з Адміністрації Президента США, “безпека ”Білих касок“ може бути однією з тем, яких торкнуться на саміті в понеділок” Трамп і Путін.

При цьому наголошується, що західні держави розраховують обійтися без сприяння Росії.

Представники "Білих шоломів"  відмовилися коментувати цю інформацію.

США фінансово підтримували організацію "Білі шоломи" з 2013 року. За цей час американська влада надала їй більш 33 млн доларів.

Нагадаємо, "Білі шоломи" або "Білі каски" - неурядова волонтерська організація, більше відома як Сирійська громадянська оборона, яка діє у Сирії на територіях, підконтрольних сирійській опозиції. Створена під час громадянської війни у Сирії, організація налічує понад 3000 волонтерів, які надають допомогу цивільному населенню, постраждалому від наслідків військових дій. Основною діяльністю волонтерів є надання медичної допомоги, рятування людей з-під завалів, боротьба з пожежами, евакуація цивільних з зон активних бойових дій. 2016 року Білі шоломи стали лауреатом премії “За правильний спосіб життя”.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

Новини партнерів

Loading...