У державців немає місця для філософії.
Томас Мор, англійський письменник, філософ, державний діяч, лорд-канцлер, Святий Римо-католицької церкви

У Гельсінкі розмістили білборди для Трампа і Путіна з написом "Ласкаво просимо до країни вільної преси"

16 липня, 2018 - 15:05
Фото з Twitter

Фінська газета Helsingin Sanomat напередодні зустрічі президентів США і Росії Дональда Трампа і Володимира Путіна у Гельсінкі розмістила містом білборди, що мають нагадувати про демократичні цінності та свободу слова. Про це повідомляє "Радио Свобода".

Зокрема, на одному з білбордів написано: "Пане Президенте. Ласкаво просимо до країни вільної преси". Цей напис розміщено як англійською, так і російською мовою.

Частина написів являє собою старі газетні заголовки: "Путін знову намагається підпорядкувати пресу", "Путін закрив найбільше російське агентство" або "Трамп назвав ЗМІ ворогами народу".

Крім того, журналісти видання Саска Саарікоскі і Лаура Саарікоскі написали відкритого листа двом президентам.

"Фінляндія вже давно із занепокоєнням стежить за розвитком подій у Росії. Складається враження, що наш сусід обрав політичний курс, в якому міць і престиж держави ставляться вище демократичних цінностей і громадянських свобод. Фінляндія, як сусідня з Росією країна, висловлює свою стурбованість таким розвитком подій", - йдеться у листі.

Журналісти також критикують Дональда Трампа.

"З'являється враження, що в зовнішній політиці президент Трамп прагне до бліц-перемог усупереч інтересам своїх союзників, міжнародної спільноти та довгостроковій вигоді своєї країни", - вважають журналісти.

Автори листа також закликали Трампа і Путіна "не вирішувати європейські питання без участі самих європейців".

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!