...Від того, скільки цеглинок ворожого муру проб’ємо лезами і кулями, залежить підсумок боротьби.
Юрій Горліс-Горський, український військовий і громадський діяч, письменник

Сотні львів’ян вийшли на захист української мови

16 липня, 2020 - 13:46
Фото автора

На площі перед пам’ятником Тарасу Шевченку сьогодні пройшла багатолюдна акція протесту «Руки геть від мови!». Люди вимагали заборонити законопроєкт народного депутата Максима Бужанського №2362, який спричинить русифікацію української освіти.

До акції протесту долучився ряд політичних партій та громадських організацій. Як зазначили їх представники, не зважаючи на виборчі перегони,  сьогодні вони всі єднаються навколо мови. Адже допустити русифікації української освіти не можна.

Багато з присутніх тримали інформативні плакати із історією, скільки разів і хто забороняв та утискав українську мову. Також люди мали плакати із написами про Максима Бужанського образливого характеру.

«Ми закликаємо монобільшість і голову Верховної ради Разумкова зняти русифікаторський законопроєкт 2362 з розгляду і ніколи більше до нього не повертатися. Народні депутати мають виступати і голосувати проти цього проєкту. Кожен, хто проголосує за нього - стане прямим колаборантом і учасником російської гібридної війни проти України», - наголосили організатори акції.

Варто зазначити, що свою чітку позицію проти даного законопроєкту висловили усі представники різних політичних партій.

Також в підтримку української мови сьогодні на фасаді львівської Ратуші вивісили великий банер із написом «Не чіпайте мову!».

Павло ПАЛАМАРЧУК

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ